#FreeSentsov. Як відзначать день народження Олега Сенцова

1343
13 липня 2016

Його уже встигли привітати мовою жестів слухачі курсів Вільної школи Києва.

Активісти також вивісили вітальний банер над Алеєю Героїв Небесної Сотніу центрі Києва.

Акції на підтримку Олега Сенцова сьогодні організовують в Україні й за кордоном.

О 19 годині розпочнеться подія "День народження Олега Сенцова" на Майдані Незалежності поблизу Лядських воріт. Усі охочі можуть прийти й висловити свою прідтримку режисерові.

Також о 19:30 активісти Автомайдану організовують автопробіг на честь Олега. Учасники збиратимуться на Європейській площі.

О 20 годині в місті Дніпрі на Січеславськаій Набережній в районі Фестивального причалу відбудеться акція "Підтримай своїх: День народження Олега Сенцова".

Охочі підписуватимуть поштові листівки з привітаннями та малюватимуть для нього.

Під час 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю молоді режисери влаштують акцію підтримки Сенцова. Про це розповіла генеральний продюсер ОМКФ Юлія Синкевич, висловивши надію, що наступного року Олег сам приєднається до фестивалю.

15 липня в Ляйпцизькому музеї сучасного мистецтва (GfZK) відкриється виставка "Камера Сенцова".

Через історій й образи вона розповість, як конфлікти захоплюють території, а їхні мешканці перетворюються на заручників.

Серед учасників виставки: Віталій Атанасов, Ґюнтер Брус, Артур Жмієвський, Ангеліна Карякіна, Ксенія Марченко, Марсель Ноак, Діана Поладова, Мірон Цовнір, Сандра Шуберт та інші.

Також активісти закликають надсилати Олегові вітання російською мовою.

Фото facebook.com/EvromaidanSOS

25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму.

Два місяці тому він заповнив усі необхідні документи для екстрадиції в Україну.