21-річний юнак запустив систему очищення Світового океану. Відео

30297
22 серпня 2016

Свою головну розробку юнак запускає спільно із благодійною організацією The Ocean Cleanup до 2020 року, йдеться на The Huffington Post.

8 мільйонів тон пластику щороку потрапляє у води світового океану, створюючи 5 сміттєвих зон у Світовому океані.

"Я вигадав пасивну систему, яка дозволить природним океанським течіям зробити важку роботу замість наc", – розповідає Боян Слат.

Реклама:

Через існування 5 проблемних зон, він розробив прототип v-подібної форми, який поглинатиме бруд.

"Ця v-подібна система дозволятиме пластику концентруватися до центру, звідки ми зможемо легко витягнути його, перш ніж відправити на землю для вторинної переробки", – аналізує юнак.

100-метрова система перегородок збирає пластик, який плаває у воді.

"Перш за все, прототип – міцний. Мабуть, найміцніший з усіх очисних споруд для води. Він зроблений із 10 шарів гуми, поліестру, тканини. Він розташовується приблизно на півтора метри над водою й на стільки ж – під нею", – говорить Слат.

Юнак розповідає, що така структура очисного пристрою зроблена для того, щоб він міг охопити навіть найменші шматки пластику в кілька міліметрів, але не пропустивши при цьому великі фрагменти.

Реклама:

Система має камери й сенсори, які дозволяють контролювати процес очищення.

"За кілька років прототип стане більшим в рази. Зараз ми ініціюємо найбільший проект очищення Світового океану в історії до 2020 року", – розповідає Слат. Реклама: