Учені відкрили спосіб діагностувати депресію за фото в Instagram

— 29 серпня 2016, 15:50

Науковці з Гарвардського й Вермонтського університетів розробили алгоритм, що дозволяє виявити депресію по фотографіях, які користувачі викладають в Instagram, йдеться на The Next Web.

Дослідники проаналізували понад 44 тисячі знімків, викладених 170 користувачами, 70 із яких діагностували клінічну депресію.

Із акаунтів науковці обирали по 100 останніх світлин, а для пацієнтів із розладом, вони також взяли 100 фото до діагностування депресії для порівняння.

[L]Учені дослідили активність цих користувачів, кількість лайків під фото, кількість обличь на світлинах та кольорові характеристики знімків. Усі ці дані вони використали для створення програми, яка визначає глибину депресивного стану.

Науковцям вдалося виявити, що люди у депресії викладають фото з низьким контрастом, а на світлинах переважають блакитні й сірі кольори. Вони часто використовують фільтр "Inkwell", який робить зображення чорно-білим.

Здорові учасники дослідження найчастіше обирали фільтр "Valencia", який робить кольори фото світлішими й теплішими.

Split Personality /july/2016/ #sunsetchaser

A photo posted by Chris Grundemann (@chrisgrundemann) on Jul 23, 2016 at 7:54pm PDT

Після розробки алгоритму, автори протестували його здатність визначати користувачів, які страждають від депресії та не мають цього розладу.

Програма показала правильний результат у 70% випадків. Для порівняння, лікарі можуть достовірно діагностувати депресивний стан пацієнтів у 42% випадків.

Реклама:

Головне сьогодні