8-річний хлопчик із правцем – у реанімації. Лікарі кажуть, це через відмову від вакцинації

2210
30 серпня 2016

Лікарі Львівщини борються за життя 8-річного Матвія, який через звичайну подряпину заразився цією небезпечною інфекційною хворобою, йдеться у сюжеті ТСН.

Рідні довго не підозрювали, що малюк інфікований, і до медиків звернулися, коли у хлопчика вже почалися судоми.

Хлопця виховує бабуся, оскільки батько з родиною не живе, а мати поїхала на заробітки за кордон. Кілька тижнів тому вона з онуком поїхали на відпочинок у село. Там у саду Матвійко поранив ногу.

"У нього почалися судоми. Я не могла зрозуміти, в чому справа, бо пальчик практично загоївся, рани відкритої не було. Я не знала, в чому причина. У мене п'ять дітей, розумієте, і з таким я не стикалася ніколи", – каже Марія Кобрин.

Хвороба розвивалася стрімко, і до лікарні дитину привезли уже в надзвичайно важкому стані.

"Стан дитини погіршувався фактично щогодини з наростанням анабіологічного дефіциту. Дитина не реагувала адекватно на світло, у неї був виражений тонус м'язів нижніх кінцівок, спини", – розповіла черговий лікар Віра Приймакова.

Зараз Матвій у реанімації. Він підключений до апарату штучного дихання. Медики шукають необхідні препарати по всій країні.

"Сироватки потрібно одразу 5 ампул. Те, що мали, ми ввели, а далі по ситуації. Ми не маємо вакцини. Ще використовується в такій ситуації протиправцевий імуноглобулін, якого в Україні немає, його привозять з-за кордону", – пояснив заступник головного лікаря Олександр Бурда.

Медики наголошують, що для глобального виправлення ситуації із випадками захворювання на правець необхідні щеплення. За підсумками 2015 року зареєстровано 2437 відмови від профілактичних щеплень.