Активісти просять заборонити участь тварин у цирках через знущання над ними

842
9 серпня 2016

Відмовитися від участі тварин у циркових програмах пропонує проект UAnimals. Її організатори хочуть домогтися законодавчої заборони участі тварин у цирках України.

Волонтери організації відстежували умови перебування звірів та методи, якими їх дресирують для розважальних програм. Результати моніторингу в Києві та регіонах приголомшили активістів.

У Сумах біля шатра один із працівників цирку гуляв із кошеням леопарда, в якого, за словами очевидця, був побитий ніс та спина.

Реклама:

Активісти також зареєстрували електронну петицію, яка пропонує заборонити експлуатацію тварин у цирках. До сьогодні її підписали 883 людини.

Ініціатори проекту також пояснюють, як дресирують тварин у цирках, щоб показати, наскільки негуманними є деякі підходи.

Наприклад, щоб коні могли довго простояти на задніх ногах, до їхніх статевих органів прикладають електрошок в момент, коли дресирувальник різко піднімає руки вгору. Від страшенного болю кінь, встає на диби. Якщо кінь опускає передні ноги перш, ніж приборкувач опустить руки, електрошок застосовують знову.

Реклама:

Тварини часто не витримують такого поводження й можуть виявити непокору просто під час циркового виступу. Так трапилося у Львові, коли лев напав на свого дресирувальника.

У липні цього року виконавчий комітет Львівської міськради заборонив розміщення пересувних та інших мобільних цирків на території міста.

Начальник юридичного управління відомства Гелена Пайонкевич пояснила, що у міськраду неодноразово зверталися громадські організації, які вважають, що існування таких цирків без дозвільних документів, відповідних санітарних паспортів є негуманним ставленням до тварин.

Від знущань та самотності циркові звірі переживають особливий синдром. Фахівці називають його "zoochosis" ("зоохозис").

Вони можуть неспокійно кружляти у вольєрі, кусати ґрати, качатися по підлозі, вертіти головою без причин, мати розлади шлунку й неприродньо поводитися з екскрементами.Реклама: