Зарплата вчителям має зрости на третину – Гриневич

— 19 вересня 2016, 10:55

Усі педагогічні робітники між 8 та 12 розрядом мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди, це дозволить збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час розмови "Концепція Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні" на Форумі видавців у Львові, йдеться на сайті МОН.

"На 2017 рік ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, – по 15-му. Це розрив має бути подолано",– зазначила Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 гривень.

[L]Додатково відбуватиметься підвищення платні для всіх бюджетників через зростання мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням всіх факторів, зарплата вчителям в наступному році підвищиться близько на третину.

Гриневич також зазначила, що цих змін недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, в Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Зараз експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, якщо водночас з підняттям зарплати не буде змін в системі кваліфікації і вимог до вчителя, тоді збільшення оплати праці жодним чином не відобразяться на якості освіти в школі.

"Ми маємо більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін – тут йдеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання – тоді це буде процес, що відобразиться на результативності та якості навчання дітей", – розповіла Гриневич.

Реклама:

Головне сьогодні