Європейське космічне агентство не змогло успішно посадити апарат на Марс

423
20 жовтня 2016

Модуль "Скіапареллі" опинився на поверхні планети, але під час посадки стався збій. З поверхні Марса апарат на зв'язок вже не виходив, йдеться у повідомленні ESA.

На швидкості 21 тисяча кілометрів на секунду "Скіапареллі", названий на честь італійського астронома, увійшов в атмосферу Марса. Температура захисного корпусу апарату досягала півтори тисячі градусів.

Швидкість падіння поступово знижувалася, і на висоті 11 кілометрів до поверхні Марса розкрився 12-метровий парашут.

У момент від'єнання захисного корпусу "Скіапареллі" увімкнув двигуни, щоб уповільнити падіння. Тоді двигуни припинили працювати.

Доки "Скіапареллі" сідав на поверхню Марса, інший космічний апарат, "Trace Gas Orbiter" отримував дані з нього.

У найближчі дні дослідники вивчатимуть отриману інформацію, щоб встановити, чому двигуни перестали працювати раніше, ніж планувалося.

Апарат оснащений батарейками, які не можна підзарядити, тому він може працювати всього кілька днів. Весь цей час знаходяться на орбіті Марса станції будуть намагатися зв'язатися з ним.

Одночасно апарати NASA спробують сфотографувати "Скіапареллі" на поверхні планети.

Раніше повідомлялося, що засновник SpaceX Ілон Маск планує відправити перших людей на Марс упродовж наступних 6 років. Зараз винахідних стверджує, що перші польоти можна буде зробити вже у 2022 році – це на три роки раніше, ніж він анонсував раніше. Він також має намір поселити на Марсі мільйон людей, аби врятувати від вимирання.