Астрономи "намалювали" найдетальнішу карту Чумацького Шляху

2015
21 жовтня 2016

Для цього астрономи із Німеччини та Австралії протягом декількох років збирали дані щодо близько десяти мільярдів окремих точок, пише сайт CNN.

Вони досліджували водень – найпоширеніший елемент у просторі і основний компонент зірок і галактик.

Карта Чумацького Шляху показує концентрацію зірок і карликових галактик по всьому небу. Наприклад, Магелланові Хмари можна побачити у нижньому правому куті.

Карта Чумацького Шляху показує концентрацію зірок і карликових галактик по всьому небу. Наприклад, Магелланові Хмари можна побачити у нижньому правому куті

"Ми змогли зробити зображення цілого неба, яке багато в чому більше, ніж сума його окремих частин. Нова карта дає нам більш когерентний вид на небо і дозволяє краще зрозуміти Чумацький Шлях", – зазначає Лістер Стейвлі-Сміт з Міжнародного центру радіоастрономії досліджень (ICRAR).

У свою чергу Наомі МакКлюр-Гріффітс з Австралійського національного університету (АНУ) вказує на те, що дослідження вперше показало дрібні деталі структур між зірками в Чумацькому Шляху.

"Видно як з'являються дуже маленькі газові хмари, щоб протягом мільярдів років перетворитися на зірки", – сказала вона, додавши, що карта буде використовуватися для відповіді на великі питання про Чумацький Шлях і сусідні галактики.

"Як Чумацький Шлях буде отримати новий газ, щоб продовжити формування зірок? Де всі маленькі карликові галактики, які повинні оточити наш Чумацький Шлях? Далі буде цікаво", – сказала вона.

Карта містить 400 мільярдів окремих зірок та шлях у 180 000 світлових років.

Наша Сонячна система знаходиться на відстані 27000 світлових років від центру Галактики, де знаходиться надмасивна чорна діра.

Нова карта є останнім прикладом величезних досягнень, зроблених в астрономії в останні роки, завдяки новим телескопам і методів обробки даних.