Не бійтеся невдач, не ждіть вибачень: поради від автора бестселера про емоційний інтелект

— 8 жовтня 2016, 10:01

Список порад, якими він хотів би поділитися з кожним, склав Тревіс Бредбері, автор бестселера "Емоційний інтелект 2.0".

Про це пише The Huffington Post.

1. Бути зайнятим не означає бути продуктивним

"Подивіться на тих, хто вас оточує. Вони виглядають такими заклопотаними – бігають із зустрічі на зустріч, розсилають електронні листи. А скільки з них справді є продуктивними, справді високоуспішними? Успіх не з'являється з руху та активності. Він приходить через сконцентрованість – коли ваш час використовується ефективно і продуктивно", - каже Бредбері.

2. Великому успіху часто передує невдача

ВІДЕО ДНЯ

Той, хто не навчився приймати власні невдачі, ніколи не досягне великого успіху, впевнений письменник. Фрустрація змушує нас "визирнути з коробки", подумати інакше і побачити рішення, якого нам бракувало.

Великому успіхові часто передує невдача. Фото yanlev/Depositphotos

3. Страх – головне джерело шкодувань

"Коли все буде сказано та зроблено, ви жалкуватимете про шанси, якими не скористалися, більше, ніж про ваші невдачі. Не бійтеся ризикувати", - радить Тревіс.

"Я часто чую, як люди кажуть: "Що найгірше може з тобою статися? Це тебе уб’є?" Так, смерть – не найгірше, що може з вами статися. Найгірше – це дати собі померти всередині, лишаючись живим", – говорить він.

4. Самооцінка має йти зсередини[L]

Бредбері певен: коли відчуття задоволення людини йде від її порівняння себе з іншими, вона – більше не господар власної долі.

Неможливо узяти й вимкнути власну реакцію на те, що думають про вас інші, але все ж таки їхню думку про вас варто "ділити на два".

"Незалежно від того, що люди думають про вас у якийсь конкретний момент, вірним є одне – ви зовсім не такі хороші чи погані, як вони про вас кажуть", - наголошує Тревіс.

5. Ви настільки хороші, як люди, з якими ви себе асоціюєте

Треба старатися оточувати себе людьми, котрі вас надихають, змушують хотіти самовдосконалитися. І навпаки, чи варто бути поряд із тими, хто тягне вас донизу? Життя для цього надто коротке.

Страх – це головне джерело шкодувань. Фото cranach2/Depositphotos

6. Життя коротке

Жоден із нас не має гарантії, що в нього буде "завтра".

"Коли хтось несподівано вмирає, це змушує нас переосмислити наше власне життя: що справді є важливим, на що ми витрачаємо наш час, як ставимося до інших. Втрата – це грубе, безжально правдиве нагадування про крихкість життя. Так не повинно бути", - зазначає Бредбері.

Кожен ранок має починатися з усвідомлення, що це – дарунок, і розпорядитися ним ми повинні якнайкраще.

7. Не потрібно чекати вибачень, щоби пробачити

Злість та ненависть – це емоційні паразити, що руйнують вашу радість. Через них ваше тіло відчуває стрес, а це погано й для здоров'я. Пробачити того, хто про це навіть не просить, не означає виправдати його вчинки. Це просто звільнює вас від відчуття себе жертвою.

8. Ми живемо тим життям, яке самі створюємо

Ми – не жертви обставин. Ніхто не в змозі змусити нас приймати те або інше рішення, діяти всупереч нашим цінностям і прагненням. Якщо ви "застрягли", це означає, що вам страшно піти на ризик, потрібний для досягнення ваших цілей і мрій.

"Коли настає час діяти, пам’ятайте, що завжди краще бути на нижньому щаблі сходинки, на яку ви хочете піднятися, ніж на верхньому того, на який вам підніматися не хочеться", - каже письменник.

Треба старатися оточувати себе людьми, котрі вас надихають. Фото racorn/Depositphotos

9. Живіть моментом

Автор запевняє: неможливо повністю розкрити свій потенціал, якщо не вміти жити в теперішньому.

"Ніяка кількість провини не в змозі змінити минулого, і ніяка кількість тривоги не в змозі змінити майбутнього. Неможливо бути щасливим, якщо ви постійно перебуваєте десь іще та не можете в повній мірі прийняти реальність (хорошу чи погану) саме цього моменту", - говорить він.

Для цього, перш за все, необхідно прийняти своє минуле. Не примирившись із ним, ви не зможете створити майбутнє. А що стосується майбутнього, варто усвідомити – воно завжди непевне, і це не може бути інакше.

10. Змін не уникнути, отже, їх треба приймати

Лише тоді, коли ви щиро приймаєте зміни, ви можете розкрити для себе їхній позитивний бік. Удавати ж, ніби вони у вашому житті не відбуваються, це шлях до невдач.

"Життя не зупиняється ні для кого. Коли все йде добре, цінуйте це і радійте цьому, бо це рано чи пізно зміниться. Якщо ви постійно перебуваєте в пошуку чогось більшого, кращого, що, як ви думаєте, зробить вас щасливими, ви ніколи не будете присутніми достатньо, щоби насолодитися прекрасними моментами теперішнього, перш ніж вони минуть", - підсумовує Бредбері.

Нагадаємо, як правильно знайомитися з людьми, справляти на них хороше враження та бути гарним слухачем - поради про це дав письменник та колишній експерт ФБР Робін Дрік.

Реклама:

Головне сьогодні