Без обличчя та міста. Що телеканали домовилися не показувати про малолітніх жертв насилля

— 28 листопада 2016, 12:33

Також для збереження приватної інформації не можна показувати в кадрі навіть ідентифікаційні частини обличчя (такі, як очі і вуха), називати її прізвище та оприлюднювати назву населеного пункту (крім міст-мільйонників).

Про це домовилися три найбільші українські телегрупи ("1+1 медіа", StarLightMedia, "Медіа Група Україна") та Національна телекомпанія України, коли підписали спільний акт узгодження "Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва".

Відповідно до цього документу, який оприлюднив "Детектор медіа", залучення окремої дитини, яка зазнала сексуального насильства, до медіа-виробництва "можливе лише вразі захисту інтересів цієї дитини".

[L]Зокрема, це стосується ситуацій коли захист дитини потребує громадського втручання для надання дитині і родині інформаційної, організаційної та іншої допомоги.

При цьому участь дитини у такій телезйомці можлива лише за умови відсутності ризику вторинної психологічної травматизації дитини (на основі письмового висновку психолога або лікаря-психолога, який робить оцінку психологічного стану дитини).

ВІДЕО ДНЯ

Під час медіа-виробництва такій дитині має своєчасно надаватися фахова психологічна допомога, та після нього психологічний супровід відповідно до висновку психолога.

При цьому телеканали домовилися, що на участь дитини у зйомках має бути отримана добровільна поінформована згода батьків або осіб, які їх заміняють, за винятком випадків, коли метою медіа-виробництва є викриття порушень прав дитини законними представниками.

"Згода батьків або осіб, які їх заміняють, не звільняє медіа-виробників від необхідності дотримання прав дитини, передбачених законодавством, і необхідності провадження своєї професійної діяльності у спосіб, який не може шкодити здоров’ю, розвитку та психологічному благополуччю дитини", – йдеться у документі.

Під час медіа-виробництва такій дитині має своєчасно надаватися фахова психологічна допомога. Фото lucidwaters/Depositphotos

У разі необхідності повідомити про зниклу дитину, зокрема в новинних сюжетах, та потреби її ідентифікації з метою розшуку інформація про сексуальний контекст злочину недопускається.

Спільний акт узгодження – саморегулівний документ індустрії, над яким з 1 березня 2016 року працювала робоча група при Нацраді зі створення правил захисту дітей у медіа за участі представників індустрії, громадськості (ГО "Детектор медіа"), психологів і педагогів.

У ньому узгоджено правила, якими телеканали мають намір керуватися під час висвітлення теми сексуального насильства над дітьми.

Нагадаємо, що документ відмовилася підписати телегрупа "Інтер", хоча її представники теж брали участь у розробці документу.

Реклама:

Головне сьогодні