Шок дня. У центрі Києва мама зачинила малих дітей у квартирі на 9 днів. Хлопчик помер

— 6 грудня 2016, 16:26

Даніїл помер з голоду ще 3-го грудня. Аня була зачинена з мертвим братиком до 6-го грудня. Зараз дівчинка знаходиться у важкому стані у реанімації. Наразі відомо, що у неї вже почали відмовляти органи.

Про це написав уповноважений з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

"Мама" Влада переїхала з Миколаєва до Києва близько року тому. Винаймала квартиру у центрі міста і навіть мала 6-й iPhone!" – написав Кулеба.

За його словами, зараз вона у прокуратурі у гарному настрої і каже: "Я не знала, що діти можуть померти".

Фото mangostock/Depositphotos

Микола Кулеба пише, що у Влади 2 дітей від першого чоловіка – Даніїл і Аня.

"Від самого народження жінка говорила, що не любить їх і навіть хотіла здати до притулку. Але діти всеодно проживали з Владою, адже батько проявляв агресію. З вересня про дітей батько нічого не чув. Каже, що "мати" забороняла спілкуватися з ним", - пояснює уповноважений з прав дитини.

Минулої зими Влада зустріла іншого чоловіка, а наприкінці жовтня народила нову дитину, яка від народження проживає у квартирі тата. Доглядає за малюком прабабуся дитини.

9 днів тому Влада поїхала до коханого і зачинила старших дітей у квартирі.

З їжі у них було лише декілька цукерок. Всі ці 9 днів мама не приходила додому.

"Діти намагалися вибратись з квартири, шукали шпаринки, у які можна було б кликати на допомогу. Біля вхідних дверей навіть вирвали шматок лінолеуму!" – каже Кулеба.

Сусіди чули плач дітей щорану і щовечора. Говорять, що навіть викликали поліцію. Але на прохання відчинити двері у квартирі ніхто не зреагував і поліція поїхала.

Про те, що діти закриті в квартирі знала і їх бабуся (мама Влади). Вона навіть приносила їм їжу, але не змогла зайти в квартиру і повернулась додому.

"Швидку до дітей викликала "мама", яка на 9-й день гульок повернулась погодувати дітей", - додає Микола Кулеба.

Він також зауважує, що востаннє до малюків викликали лікаря ще у лютому, у дитсадок не ходили з серпня. Тобто вихователі не бачили дітей 4 місяці і ніяк не відреагували.

Влади та її нового співмешканця порушено Кримінальне провадження за статтею 135 "Залишення у небезпеці"

"На жаль, багато смертей і каліцтва дітей відбуваються через безвідповідальність батьків, байдужість і бездіяльність оточуючих (у цьому випадку сусідів), а також через слабкість соціальних служб. Я вкотре звертаюсь до Кабінету Міністрів України стосовно негайного запровадження посад фахівців соціальної роботи!"- пише Кулеба.

"Адже сьогодні ми отримуємо каліцтво і загибелі дітей та витрачаємо мільярди гривень на подолання наслідків, але відмовилися з 2014 році утримувати 12 000 фахівців соціальної роботи за 300 мільйонів гривень на рік, які б виявляли і попереджали неблагополуччя", - додає він.

Реклама:

Головне сьогодні