Про церкву для гопників, прибуток від щастя та космос у кожному з нас. 11 ідей доповідачів TEDxKyiv 2016

— 12 грудня 2016, 14:00

Мости своїми історіями цьогоріч вибудовували медики, підприємці та волонтери, адвокати та філософи, драматурги та астрономи і понад 600 гостей конференції.

Учасники зі сцени TEDxKyiv 2016 ділилися думками та ідеями, 11 з яких зібрали в окрему добірку.

Дмитро Щебетюк, активіст

Чи використовуєте ви найзручнішу відмазку, що її придумало людство – лінь? Наприклад, Дмитро захотів, переборов свою лінь, і заснував ініціативу – Доступно.UA, яка допомагає показати, що люди з інвалідністю повинні без обмежень гуляти містом та звернути на це увагу громадськості.

"Ви можете піднятися на Львівську ратушу, потрапити до Паралімпійської збірної з плавання, стрільби з луку, головне – мати ціль. Не змушувати себе щось робити, а бажати цього", – підкреслив Дмитро Щебетюк.

Дмитро Щебетюк, активіст. Фото tedxkyiv.com

Ваче Давтян, підприємець

Україна розташована на 123 місці зі 148 країн у світі за рівнем щастя. А нещастя – причина багатьох хвороб людей.

"Пам'ятайте, що щастя та успіх не суперечать одне одному. Але парадокс полягає у тому, що до щастя не можна прийти через успіх, а щасливі люди – як раз і стають успішними", – стверджує Ваче Давтян.

Ваче Давтян, підприємець. Фото tedxkyiv.com

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України

"Мости допомагають нам бути частиною світу і суспільства, єднаючи нас, як міст Патона з'єднує правий та лівий береги у Києві... Деякі мости розбиті, як і фізичні контакти, і зв'язки між людьми на сході України. Але ми працюємо над їхнім ремонтом та відновленням контакту, щоб мати доступ до істини".

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України. Фото tedxkyiv.com

Ееро Епнер, драматург

"Уявіть створення фіктивної політичної партії. Найбільш радикальної, фашистської, шовіністської, що...має величезну підтримку. Рецепт простий: вам не треба якоїсь чіткої програми, просто обіцяйте усе підряд, бо отримати владу – не така вже й складна річ".

Ееро Епнер, драматург. Фото tedxkyiv.com

За словами Ееро Епнера, найважливіше питання не в тому, як прийти до влади кільком хорошим людям, а в тому, як розподілити цю владу після: "Легко бути зіркою на Новий рік, а як щодо залишитись на висоті у будні, в порожній кімнаті з проблемами та надихати інших своїм світлом?".

Галина Алмазова "Вітерець", волонтерка, водійка реанімобіля в зоні АТО

Галина неодноразово була на передовій на сході України і на своєму реанімаційному автомобілі врятували велику кількість життів разом з волонтерами.

"Найгірше, що може бути – це бездіяльність. Ні дві вищих освіти, ні ваші знання у продажах нe допоможуть, коли потрібно рятувати людину. 5 хвилин – це так багато, і водночас так мало. Можна встигнути випити кави, зробити пару десятків селфі, а можна врятувати життя".

Галина Алмазова "Вітерець", волонтерка, водійка реанімаційного автомобіля в зоні АТО. Фото tedxkyiv.com

Андрій Андрушків, громадський активіст, теолог і діджей

[L]"Церкви за кордоном пережили реформацію. Вони автоматично включаються у процес змін в країні. Але ж у нас немає 320 років, щоб реформувати церкву для загальних трансформацій. Потрібно шукати інші моделі, які працюватимуть швидше… Якщо церква хоче, щоб ідеї жили в суспільстві через тисячі років, вони мають говорити зрозумілою мовою, пояснювати це таким чином, як могли пояснити рибалки з Капернауму – тогочасні гопники, своїм сучасникам".

Андрій Андрушків, громадський активіст, теолог і діджей. Фото tedxkyiv.com

Євгенія Закревська, адвокатка Небесної Сотні

Євгенія щодня документує історію: обміни полоненими, події Євромайдану, історії тих, хто постраждав на сході і в Криму.

Євгенія Закревська, адвокатка Небесної Сотні. Фото tedxkyiv.com

"Коли ми отримуємо велику кількість інформації кожного дня, не обробляємо її та не передаємо далі в якості уроку, тим важчим і кривавішим буде навчання у майбутньому. І тільки у наших силах зробити так, щоб урок, який ми вже отримали дуже високою ціною, не пройшов дарма".

Павло Пресняков, астрофотограф

Романтики у нашому житті встало все менше, але цю проблему можна легко вирішити – достатньо лише підняти очі до зоряного неба.

Павло Пресняков, астрофотограф. Фото tedxkyiv.com

Саме так радить Павло: "У світі дрібниць і метушні можна випадково зіткнутися з астрофотографією, і "загинути". Відкривати її кожного разу із таким захопленням, ніби відкриваєш кіндер-сюрприз… Космос є всередині кожного з нас, варто лиш захотіти його віднайти".

Світлана Герасименко, астроном

Якби колись астроном Світлана Герасименко не помітила на пластинці "якесь затемнення", світ би ніколи не дізнався про нову комету, й місія Розетта могла не відбутися. Любов пані Світлани до комет і зірок почалася ще у дитинстві, коли вона побачила яскравий спалах на небі, та зберігалася й досі.

Світлана Герасименко, астроном. Фото tedxkyiv.com

Про комети вчена говорить як про "капсули часу", розташовані з самого краю Сонячної системи і збереглися у своєму первинному вигляді, як міст між минулим і майбутнім.

"Знайте, що немає однакових комет, як немає однакових людей, і дивіться частіше на небо", – радить доповідачка.

Андрій Баумейстер, філософ

Якщо подивитися на Україну, можна побачити, що за 25 років ми й досі не маємо "ідеї спільного блага", як у Арістотеля, яка нам так необхідна. І навіть приклад середньовічного міста, побудованого на основі гільдій, був би дуже корисним.

Андрій Баумейстер, філософ. Фото tedxkyiv.com

Має виникнути нова політика – мережева політика спільних домовленостей, яка не залежатиме від гречки, а від таланту кожного. На думку Андрія Баумейстера, важливою частиною цього є освіта, яка забезпечує існування цінностей, які допоможуть Європі зберегти її обличчя.

Ярослав Пілунський, режисер, оператор, засновник HERO.UA

Навіть коли ти під дулом автомата, і чуєш, що ненавидять тебе за те, що твоя камера сильніша за будь-яку зброю, ти готовий аплодувати.

Ярослав Пілунський, режисер, оператор, засновник HERO.UA. Фото tedxkyiv.com

Власним прикладом Ярослав Пілунський доводить – якщо мости зруйновані, їх треба відновлювати. Його ініціатива "Жовтий автобус" прямує до гарячих точок України та завдяки кінематографу вчить місцевих дітей жити попри все.

"Нашою метою є збереження чарівного світу. Тільки дайте дітям камеру – і вони знайдуть натхнення навіть у відображенні в калюжі", – вважає Ярослав.

Реклама:

Головне сьогодні