Звук на дотик. Українець створив додаток, що перетворює музику для тих, хто не чує

847
20 грудня 2016

Цей додаток – частина стартапу, який працює над створення програм для людей із вадами слуху. Ідея спала Віталієві на думку, оскільки його дружина не мають можливості почути музику. Чоловік і сам у 2 роки майже повністю втратив слух.

Намагаючись вирішити власні проблеми, Віталій зрозумів, що може допомогти мільйонам інших (за даними ВООЗ, у світі близько 400 мільйонів людей, які мають ураження слуху різного ступеня.

"Ми з командою вирішили створити BW Dance для того, щоб всі люди в однаковій мірі могли насолоджуватися музикою, її ритмом, вібраціями. Як ніхто інший я знаю, що багатьом мої друзям і знайомим не вистачає невеликих радостей в житті. BW Dance дозволить людям, які не чують, провести Новий рік і Різдво під святкові мотиви всім відомих пісень", – розповів Потапчук.

Програма українського розробника дозволяє танцювати і "відчувати" музику, перетворюючи її у вібрації, спалахи й візуальний еквалайзер.

BeWarned Dance можна завантажити для iОС та для Android.

Додаток творці вирішили протестувати на дітях, які вперше відчули музичні ритми та зняли їхню реакцію.

У команді стартапу працюють люди, які не чують. Додатки, які створюють розробники, ретельно перевіряють та прислухаються до відгуків.

А почалося все три роки тому, коли майбутній засновник BeWarned Сергій Малюков йшов увечері по вулиці і почув, як йому в спину почав сигналити автомобіль.

Він швидко відскочив убік, але пара, яка гуляла поруч, не зрушила з місця. Тоді він помітив, що вони спілкувалися мовою жестів і не могли почути сигнал машини.

Після цього випадку Малюков почав шукати на ринку рішення, яке допоможе убезпечити глухих людей від таких ситуацій, але підходящого не знайшлося.

Тоді він звернувся до одного розробника Івана Вереніча з пропозицією створити додаток, здатний реагувати на небезпечні звуки і сигналізувати про них власників, які мають вади слуху.

Наприкінці 2014 року вони випустили перший прототип додатка BeWarned з функцією Sound Monitor, яка дозволяє розпізнавати небезпечні звуки в режимі реального часу.

На основі зворотного зв'язку користувачів, команда прийняла рішення створити платформу BeWarned з кількома функціями, яка б допомагала їм у комунікаціях, безпеці і розвагах.

Тоді у команду прийшов Віталій Потапчук.

Додаток творці вирішили протестувати на дітях, які вперше відчули музичні ритми. Фото getbewarned.com

Результатом їхньої спільної роботи стала платформа BeWarned, яка об'єднала 4 технічних асистенти для глухих: Sound Monitor, Connect, Emergency Call і Dance.

Sound Monitor вирішує проблему безпеки, визначаючи загрозливі звуки (крик, звук клаксона автомобіля, гавкіт собаки, сирена). У випадку небезпеки додаток попереджає користувача вібрацією і миготінням спалаху.

Connect допомагає людям з проблемним слухом в спілкуванні з оточуючими – він конвертує текст в мову і навпаки.

Намагаючись вирішити власні проблеми, Віталій зрозумів, що може допомогти мільйонам інших. Фото getbewarned.com

Dance – спроба відчути музичні треки, завдяки конвертації їх в вібрацію, світлові сигнали і пульсацію візуального еквалайзера.

Emergency Call дозволяє користувачеві викликати чують близьких на допомогу, коли він знаходиться в небезпечній ситуації.

Програма українського розробника дозволяє танцювати і "відчувати" музику, перетворюючи її у вібрації, спалахи й візуальний еквалайзер. Фото getbewarned.com

Влітку 2016 роки команда провела бета-тестування платформи в США. В результаті 88,9% користувачів повідомили, що порекомендували б додаток друзям.