Нова технологія дозволяє батькам довше побути з дитинкою, яка вмерла

40708
10 лютого 2017

Батьки можуть колисати мертве маля, переповивати та виносити на прогулянки, можуть забрати його додому, аж поки не будуть готові відпустити. Нова технологія, яка може шокувати, вже застосовується в 92% лікарень Великої Британії.

 Рорі Белл помер при народженні. Завдяки охолоджуючій люльці батьки провели з ним ще 18 днів. Фото з The Daily Mail

Це спеціальна електрична охолоджувальна система CuddleCots, вмонтована в люльку. Скористатися нею лікарі та працівники хоспісів пропонують мамам і татам, чиє дитя народилося мертвим або померло незабаром після народження.

Ще кілька років тому медики одразу забирали мертвих діток із очей батьків, вважаючи, що їм ліпше не бачити їх такими. Нині ж психологи кажуть: можливість попрощатися з малюком допомагає пережити страшну втрату.

Реклама:

Про це пише The Daily Mail.  

На думку психолога Дебори Девіс, травму від смерті дитини батькам полегшує змога, хоч і недовго, але висловлювати їй свою любов, милуватися рисами її личка, купати, спати поруч.

Син Ліндсей та Марка Беллів, Рорі, помер при народженні в серпні 2014-го року. Хлопчика поховали через 18 днів, і весь цей час тато і мама міняли йому підгузки, купали, голубили та читали йому казки.

"Люди дуже помиляються, коли думають, що батьки граються в мамусю й татка зі своїми мертвими малюками – це зовсім не так. Ми не живемо в світі фантазій. Ми знаємо, що дитинка вже не тут", - розповідає 33-річна Ліндсей.

"Але те, що Рорі пробув із нами ці дні, дало нам примирення. На момент, коли ми попрощалися з ним, ми вивчили кожен його дюйм. Хочеться закарбувати в собі кожну їхню крихітну унцію, бо ти знаєш, що ніколи більше їх не побачиш. Цей час безцінний, бо це єдине, що ми маємо", - додає вона.

 Тільце дитини перебуває в охолоджуючій люльці, але батьки можуть час від часу діставати його звідти, колисати, перевдягати. Фото з The Daily Mail

Про те, що їхня дитина не виживе, бо має серйозні хромосомні порушення, Шарлотт та Атілла Сзакакси взнали ще на 20-му тижні вагітності. Маленької Евлін не стало через 4 тижні після народження, і майже все своє коротеньке життя вона провела під'єднана до апаратів та оточена медиками.

Реклама:

не відчувала себе мамою. У мене було таке відчуття, що я була вагітна, приготувала все для Евлін, але тепер я просто не вагітна. Це важко пояснити, це не відчувається реальним – я просто спорожніла", - описує свій гіркий досвід Шарлотта The Telegraph.

Маленька Евлін померла у хоспісі. Шарлотті та Атіллі дозволили залишатися там із тілом доньки, скільки їм буде треба. Упродовж 12 днів, що минули до поховання, пара була поруч із дитинкою, яка ніби спала у спеціальній люльці. Вони отримали змогу брати її на руки та навіть виносити на прогулянки.

"Попри те, що зараз нам дуже боляче, це полегшення, знати, що тепер Евлін у кращому місці", - ділиться Шарлотта.

Нагадаємо, кілька років тому соцмережі вразила історія американки Еліс Морган, чия донька народилася мертвою. У пам'ять про свою крихітку Елеанор жінка написала пост-звернення до всіх мам, а ще поділилася фотографіями з дівчинкою – єдиним, що лишилося їй на згадку.Реклама: