#КонвенціяУПодарунок: до Дня закоханих активісти попросили запобігти насильству

— 14 лютого 2017, 13:12

Під комітетами Верховної Ради близько 30 активістів провели акцію #КонвенціяУПодарунок, щоб змусити депутатів ратифікувати Конвенцію Ради Європи із запобігання домашньому насильству, відому як Стамбульська конвенція.

Фото humanrights.org.ua

Подібні акції відбулися також у Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах, Одесі та Харкові, повідомляє Центр інформації про права людини.

У Києві під час перфомансу учасники акції відмовлялись від традиційних подарунків на День святого Валентина і просили у подарунок Стамбульську конвенцію.

Фото humanrights.org.ua

"16 лютого у комітетах мають розглядати перед другим читанням урядовий законопроект про запобігання домашньому насильству. Під час першого читання депутати поставили умовою ухвалення закону повне вилучення з нього понять "ґендер" та "сексуальна орієнтація". Що на думку правозахисників та експертів є неприпустимим", – розповіла співкоординаторка кампанії, головна редакторка Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.

Фото humanrights.org.ua

Стамбульська конвенція Ради Європи – це міжнародний документ, який дозволить створити умови для протидії насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Фото humanrights.org.ua

Україна підписала Конвенцію ще у 2011 році. Ратифікацію документу було заплановано на другий квартал 2016 року, проте досі не відбулося жодних конкретних зрушень у цьому напрямку.

[L]"Конвенція зобов’яже уряд створити систему комплексної та негайної допомоги потерпілим від домашнього насильства, забезпечити притягнення винних до відповідальності, а також запустити моніторинг випадків насильства стосовно жінок", – зазначила співкоординаторка кампанії, директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Крім того, з 6 по 14 лютого користувачі ділились у Facebook відео, селфі та постами з хештегом #КонвенціяУПодарунок.

Нагадаємо, депутати збурилися через слово "ґендер", голосуючи законопроект про домашнє насильство 17 листопада 2016 року.

Законопроект передбачає запровадженню додаткових заходів, спрямованих на створення запобіжних і захисних механізмів боротьби з усіма формами ґендерно зумовленого насильства.

А також покращення роботи служб підтримки потерпілих від насильства.

Крім того, дитина, яка є свідком насильства, визнається жертвою і отримує весь комплекс допомоги.

Водночас, переважну більшість обговорення нардепи звели до того, що слово "ґендер" має бути вилучений з тексту законопроекту.

Реклама:

Головне сьогодні