Як бути чемним колегою: 8 простих правил службового етикету

Навіть попри те, що тепер на роботі ми спілкуємося з начальством та колегами більше через повідомлення, електронну пошту чи в чатах, ніж особисто, етикет від того не стає менш важливим та значущим.

"Наша поведінка надовго лишає враження, яке може вплинути на те, як колега, клієнт, бос або постачальник оцінюють нас у професійному плані, а належний етикет будує істинні відносини, позитивні та довготривалі", - говорить Діана Готтсман, засновниця Техаської школи протоколу.

Поради експертів, як правильно поводитися на роботі, зібрало видання The Huffington Post.

1

Поважайте приватність ваших колег

Навіть якщо ви працюєте в офісі типу open space, не можна просто зазирати до кабінки колеги, коли вам щось від нього треба, попереджає коуч Аннет Харріс. Вона радить завжди поводитися так, ніби вас розділяють двері, та перш ніж звернутися до людини, символічно "постукати".

"Текстові повідомлення, електронні листи, звичайна пошта, аркуш на принтері чи на столі, якщо на ньому немає вашого імені, не читайте, не торкайтеся, не поширюйте (цієї інформації)", - говорить Готтсман.

2

Питайте, перш ніж щось узяти

Усі ми колись позичали в коллеги ручку – щоби так її ніколи й не повернути. Але, на думку президента Вашингтонської школи протоколу Памели Айрінг, ніщо не здатне швидше вибісити людину, ніж коли в неї щось узяли без дозволу.

"Памятайте, чого в дитинстві вас навчали батьки. Ніколи не позичайте нічого без дозволу, а коли позичаєте, то не забудьте повернути якомога швидше", - каже вона.

3

Підводьтеся назустріч

Це стосується не лише начальства. Демонструвати свою повагу таким чином буде незайве кожній людині, котра до вас заходить, радить президент Mannersmith Etiquette Consulting Джоді Сміт.

4

Не зловживайте електронною поштою і месенджерами

Вам потрібно, щоби колега терміново надіслав вам копію звіту. Але ви не підводитеся, не проходите п'ять метрів до його робочого місця, а замість цього пишете йому електронного листа.

"Це є характерним для представників покоління мілленіуму", - констатує Харріс.

"Бо вони часто, мов чуми, намагаються уникнути спілкування лицем до лиця з коллегами. Надіслати повідомлення ( чи імейл) може здатися практичнішим, але є ризик, що вас вважатимуть лінтяєм та людиною, якій бракує комунікативних здібностій – а це не зовсім правильний спосіб завоювати повагу", - пояснює вона.

5

Слідкуйте за язиком

Айрінг радить враховувати, що на роботі вас можуть оточувати представники різних релігій, люди з різними бекграундами та кодексами поведінки. Будьте уважні з тим, що кажете – особливо з лайкою, образливими зауваженнями тощо.

6

Дякуйте

Записки від руки зі словами подяки можуть здаватися чимось застарілим, але на роботі вони не мають виходити з моди. На думку Сміт, вони – "недорогий, але дієвий спосіб продемонструвати свій професіоналізм".

7

Не підвищуйте голос

Емоційно обговорюючи новий проект або балакаючи по телефону через hands-free, ви відволікаєте колег, що є нечемним із вашого боку.

"Так ви кажете колегам, що у вас нуль поваги до їхньої роботи, а це – не спосіб заводити друзів", - зауважує Харріс, радячи обов’язково виходити до іншого приміщення, якщо вам потрібно голосно поговорити.

8

Будьте охайні

Зі слів Готтсман, велика частина порушень службового етикету відбувається на офісних кухнях. Та й на робочих місцях дехто теж дозволяє собі, наприклад, їсти страви з сильним запахом.

Вона радить узяти собі за правило ніколи так не робити та одразу ж прибирати після себе в місцях загального користування.

Фото Pixabay та Pexels

Корисно також:

Отож, ви налажали на роботі. Як виправляти помилки? Поради фахівців

Не голодуй на роботі: 33 перекуси для збереження енергії та продуктивності

10 трендів в сфері роботи та офісів майбутнього

Реклама:

Головне сьогодні