Ігри незламних. Ветерани АТО про обмеження, які лише в голові

Ігри незламних. Ветерани АТО про обмеження, які лише в голові

Юрій Писарчук, Володимир Яроха та Олександр Чуб – українські бійці, які пройшли зону АТО.

Кожен з них отримав важкі травми та зміг перемогти байдужість, лінь, страх і стати Незламним Воїном.

[L]Наприкінці січня 2017 року всі троє взяли участь у спортивних тестуваннях серед військових ветеранів, що відбулися у Києві.

Це другий відбір кандидатів на участь в "Іграх незламних" (Invictus Games, від англійського invictus – "незламний") – міжнародних спортивних змаганнях для військовослужбовців та ветеранів із обмеженими фізичними можливостями.

Ігри, засновані принцом Гаррі Уельським, вперше відбулись 2014 року у Лондоні (Велика Британія) та стали яскравим свідченням того, на що здатні військові, які захищають свою країну, і наскільки незламною є їхня воля до життя.

У 2016 році успіх лондонських змагань повторили Ігри в Орландо (США), а вже восени 2017 року "Ігри незламних" відбудуться у Торонто (Канада).

Наші бійці, нарівні з представниками ще двадцяти країн, будуть змагатися за честь України.

Наші бійці, нарівні з представниками ще двадцяти країн, будуть змагатися за честь України на "Іграх незламних" (Invictus Games)

Підготовкою української команди в рамках Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції займається робоча група, до складу якої входять представники Міністерства оборони, Міністерства молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ, Прикордонної служби, Міністерства інформаційної політики, Міністерства соціальної політики, Національної гвардії, Агенції НАТО з підтримки та постачання, а також громадських організацій StratComUA і Pepelatz production.

"Українська правда. Життя" слідкує за відбором учасників для "Ігор незламних". Ми вже поспілкувалися із львівськими кандидатами, а тепер про свої поранення та мотивацію долучитися до Ігор нам розповіли Юрій, Володимир та Олександр.

ЮРІЙ ПИСАРЧУК

30-та окрема механізована бригада

Юрій брав участь у боях за Дебальцеве. Під час одного з боїв під Лутугине отримав вогнестрільне осколкове поранення голови. Під час обстрілу його скинуло з машини бойової піхоти, у результаті отримав забій спинного мозку.

"Какое-то время был в инвалидном кресле. Не очень мне понравилась эта перспектива", – розповідає він.

Юрію Писарчуку не сподобалась перспектива залишитися у інвалідному візку

У Писарчука було чимало операцій та він не втратив надії, бо мав мету – стати на ноги. Він докладав максимум зусиль: виконував різні фізичні вправи, крок за кроком збільшуючи фізичне навантаження і це дало гарний результат.

"На сегодняшний день бегаю, прыгаю, скачу. Без спорта я бы наверное не поднялся. Реабилитация в спортивном зале – самое огромное, что дает человеку вернуться к жизни", – ділиться воїн.

Для Юрія участь у проекті – це великий шанс і він хоче довести усім, що варто вірити у власні сили та наполегливо йти до мети, бо життя не закінчується і треба рухатись далі не зважаючи ні на що.

ВОЛОДИМИР ЯРОХА

Добровольчий корпус "Правий сектор"

В АТО пішов добровольцем. Отримав травму під час боїв за Савур-могилу.

"Мы были отправлены в помощь 951 аэромобильной бригаде. "Прорубывали" коридор, чтобы вывести 72ю, 74ю… Где их обстреливали, технику, людей", – пригадує ті події Володимир.

У результаті обстрілу отримав поранення в коліно.

Володимир Яроха отримав поранення в коліно, але зараз активно займається спортом

Після травми Яроха почав активно займатися спортом, бо переконаний: здоровому тілі – здоровий дух.

"Когда я занимаюсь спортом, я чувствую себя лучше. И на сегодняшнее время я хожу и могу принимать участие в соревнованиях. Спорт – это все. Начиная от физики и заканчивая психикой", – пояснює він.

Чоловік хоче на своєму прикладі показати усім бійцям, що травма може бути не вироком, а початком нового шляху, а також сприяти розвитку фізичних можливостей. Навіть з травмою можна бути сильним як тілом так і духом.

ОЛЕКСАНДР ЧУБ

Добровольчий український корпус батальон (ДАП), Національна гвардія України (Слов'янськ)

Олександр отримав поранення 5 жовтня 2014 року у старому терміналі Донецького аеропорту – осколкове роздроблення нижньої третини великої та малої гомілкової кісток.

"Я все життя любив активний спосіб життя. Після поранення спорт став для мене основною складовою у відновленні", – розповідає воїн.

Зараз Чуб активно опановує різні види спорту: лижі, сноуборд, кросфіт. Крім того, активно подорожує, бо вважає, що мандри додають життєвих сил, а ще – новий досвід та надихають до нових звершень.

Зараз Олександр Чуб активно опановує різні види спорту: лижі, сноуборд, кросфіт

"Я вважаю, що будь-яке обмеження перш за все в голові. Фізичне обмеження – це не причина відмовлятися від активностей", – зазначає боєць.

Незламними він вважає тих, хто незважаючи на травми та фізичні обмеження не зупиняється і йде далі, досягаючи своєї мети.

"Це ті, хто подолав свої бар’єри саме в голові, сказавши колись "так" своєму тілу, не зважаючи на обмеження".

***

Ці історії – приклад незламності для кожного з нас. Кожен раз, коли ми зітхаємо про те, що щось не вдається, то варто згадати, що усі обмеження у нашій свідомості, неможливого не існує, якщо поставити перед собою мету і наполегливо йти до неї.

Набір кандидатів до участі в національній збірній України на "Іграх незламних" в Торонто наразі триває.

Спортивні тестування вже пройшли у Львові, Києві та Одесі. На черзі – 25 лютого додатковий набір у Києві.

Наталія Чурікова, Оксана Пашкевич, Оксана Горбач, спеціально для УП.Життя

Реклама:

Головне сьогодні