МОЗ придумав оглядати дітей у школах на "самотравми". Батьки обурюються

— 22 березня 2017, 13:38

У школах України наступні два тижні будуть проводити медичні огляди дітей старше 14 років.

Про це пишуть батьки школярів із різних регіонів у соціальних мережах, публікуючи відповідні документи.

Зокрема, "Українській правді. Життя" розповіли, що оглянути дітей на предмет нанесенням собі навмисних ушкоджень шкірних покривів планують у школах Оболонського району Києва.

Тамтешнє управління освіти розповсюдило лист до загальноосвітніх закладів, у якому просить школи провести роботу з батьками та дітьми на доручення Департаменту охорони здоров'я та посилаючись на лист заступника міністра з питань європейської інтеграції Міністерства охорони здоров'я.

Управління освіти розповсюдило лист до загальноосвітніх закладів у якому, просить школи провести роботу з батьками та дітьми

Ініціюється "проведення медичних оглядів дітей шкільного віку у 2-х недільний термін, з метою вчасного реагування та попередження випадків неконтрольованої поведінки дітей, пов'язаної із нанесенням собі навмисних ушкоджень шкірних покривів".

"Огляду підлягають діти від 6 до 14 років шляхом організації батьківського звітування про огляд ними своїх дітей щодо виявлення вищезазначеного", – йдеться у документі.

Для огляду дітей старше 14 років, пропонують "надати графік згідно якого медичні працівники закладів охорони здоров'я зможуть провести медогляд на базі навчального закладу".

Про таку ініціативу повідомили також батьки із Миколаєва та Полтави, вони обурюються цим та виступають проти примусових медоглядів підлітків.

У групі "Батьки СОС" у соцмережі Facebook батьки також публікують бланки, які роздали їм у школі.

У групі "Батьки СОС" у соцмережі Facebook батьки також публікують бланки, які роздали їм у школі

Щоб роз’яснити цю ініціативу "Українська правда. Життя" відправила запит до Міністерства охорони здоров'я.

[L]Раніше поліція повідомляла про діяльність в українському сегменті соцмереж небезпечних груп, які доводять дітей до самогубств.

Батькам пояснили, як працюють подібні угруповання, як виявити, чи дитина потрапила у небезпеку, куди краще звернутися та як вберегти дитину у такому випадку.

Київські правоохоронці викрили 2 студентів-медиків, які були кураторами суїцидальних спільнот у соцмережах.

Головне слідче управління Національної поліції України уточнило, що самогубств не стало більше, однак у "групах" 35 тисяч користувачів з України.

Реклама:

Головне сьогодні