В Україні шукають, кому б дати "Нобелівську премію" для вчителів

— 26 квітня 2017, 10:25

В Україні розпочався прийом заявок на премію Global Teacher Prize Ukraine, український етап всесвітньовідомої премії.

В Україні розпочався прийом заявок на премію Global Teacher Prize Ukraine. Фото Rangizzz/Depositphotos

В усьому світі Global Teacher Prize сприймають як "Нобелівську премію" для вчителів. Нагорода вручається за внесок у професію вчителя, а призовий фонд становить 1 мільйон доларів.

Започаткував її арабський мільярдер Санні Варкі у 2014 році. У 2015 році найкращою викладачкою на планеті визнали американку Ненсі Етвелл, яка запропонувала викладати літературу у формі воркшопів із читання та письма.

[L]У 2016 році мільйон отримала біженка із Палестини Ханан аль-Харуб, яка спеціалізується на навчанні дітей, травмованих у результаті насильства.

А у 2017-му переможницею стала Меггі МакДоннел, яка боролася з проблемою самогубства серед підлітків у віддаленому селі на півночі Канади.

Український етап премії ініціювала громадська спілка "Освіторія".

Переможець Global Teacher Prize Ukraine отримає 100 тисяч гривень, рік безкоштовного підвищення кваліфікації, реєстрацію на світову премію та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай, де оголосять ім’я найкращого вчителя в світі.

"Згідно з дослідженнями, 82% українських вчителів не задоволені своїм соціальним статусом, а 60% визнають важливою проблемою зниження соціального статусу вчителів. Ця проблема існує у всьому світі. Чи не єдиною країною, де професія вчителя за престижністю дорівнює професії лікаря, є Корея, — говорить голова "Освіторії" та організатор проекту Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин. — Для українських реалій девіз світової нагороди — "Вчителі мають значення" — дуже актуальний. Ми віримо, що конкурс стане дієвим інструментом популяризації наших прогресивних педагогів, які йдуть у ногу з часом і впроваджують новітні практики. Адже освіта — це найприбутковіша інвестиція у суспільство".

Номінувати вчителя на здобуття премії може будь-хто — його колеги, учні або їхні батьки. Щоб це зробити, достатньо перейти за посиланням.

Також учитель може сам податися на нагороду, для цього потрібно заповнити онлайн-анкету на сайті.

Прийом заявок на Global Teacher Prize Ukraine триватиме до 15 серпня.

Місто чи село, де працює кандидат на звання кращого вчителя країни, та дисципліна, яку він викладає, не мають жодного значення. Єдина умова: викладач має працювати безпосередньо з учнями та проводити уроки саме в школі.

Спершу журі, до якого увійдуть експерти у галузі освіти, лідери думок тощо, обере ТОП-20 педагогів. Після комплексного оцінювання та розширених інтерв'ю у вересні буде визначена п’ятірка фіналістів, а на День учителя назвуть переможця.

Нагадаємо, у 2017 році єдиною представницею від України на Global Teacher Prize була Ганна Дудич, викладачка англійської з гімназії міста Кропивницького. Вона потрапила у топ-50 викладачів світу.

Реклама:

Головне сьогодні