Емоційний інтелект та ознаки, що ви ним володієте

17822
6 травня 2017

Емоційний інтелект визначає те, як ми сприймаємо, розуміємо, висловлюємо емоції та ними керуємо. Він стає в пригоді на роботі та вдома, у школі та під час спілкування з друзями.

Як розібратися, наскільки  цей самий емоційний інтелект у нас є, і над чим іще потрібно попрацювати, пише Newsweek.

1

Ви обмірковуєте власні реакції

Реклама:

Люди, котрим бракує емоційного інтелекту (ЕІ), схильні просто реагувати на обставини, не гаючи час на те, щоби зважити "за" і "проти" та обміркувати ситуацію. Тим часом учені вважають, що ті чоловіки та жінки, котрим складно вдається регулювати свої негативні почуття, більш схильні до труднощів у соціальному функціонуванні та до проявів депресії.

2

Ви сприймаєте ситуацію як виклик

Якщо ви вмієте розпізнавати власні негативні емоції та дивитися на складну ситуацію як на виклик, зосереджуючись на її позитивних сторонах та  не припиняючи боротися – скоріше за все, рівень вашого емоційного інтелекту досить високий.

Наприклад, втративши роботу, людина з високим емоційним інтелектом сприйме власні емоції як сигнал діяти та взяти під контроль свої думки та почуття. Людина ж із невисоким ЕІ "жуватиме" цю негативну подію, думатиме про себе як про безнадійно безробітного та скочуватиметься в депресію.

3

Ви можете модифікувати ваші емоції

Наприклад, якщо ви знаєте, що трохи "хорошого" стресу помагає вам ефективніше працювати, але сильна тривога взагалі заблокує процес, тож умієте відшукати золоту серединку та втриматися у ній.

Реклама:
4

Ви вмієте ставити себе на місце інших

Емоційний інтелект надзвичайно важливий на таких роботах, де людина просто мусить тримати під контролем свої емоції, наприклад, працюючи з клієнтами, які не завжди чемні.

Нагадаємо, треба бути дуже обережним, якщо на вашому шляху стрінеться емоційний маніпулятор. Як його розпізнати та як йому опиратися, знає експерт із емоційного інтелекту.

Фото DepositphotosРеклама: