Учені можуть вдруге відкрити "восьме диво світу" на березі озера у Новій Зеландії. ФОТО

— 13 червня 2017, 13:13

Дослідники знайшли щоденникові записи німецького картографа, котрі можуть дати ключ для повторного відкриття Рожевих і Білих терас на березі озера Ротомахана у Новій Зеландії, які вважалися зруйнованими у 1886 році.

Рожеві й Білі тераси. Фото theguardian.com

"Восьме диво світу", як тераси назвали науковці, за попередніми дослідженнями, були знищені під час виверження вулкану Таравера, йдеться на The Guardian.

Ці тераси – каскадні береги незвичних рожевого та білого кольорів, які ведуть просто до озера Ротомахана.

[L]Дослідники Рекс Банн та Саша Нолден вважають, що знайшли місце, де це унікальне природне явище могло зберегтися дотепер – на глибині 10-15 метрів під шарами мулу й вулканічного попелу.

"Тераси стали головною туристичною атракцією для туристів, які прибували із Британського королівства, Європи й Америки, щоб подивитися на них. Але ці береги не досліджували детально, тож до наших часів не збереглися записи про широту й довготу їхнього розташування", – розповів Рекс Банн.

ВІДЕО ДНЯ

На думку про те, що тераси не були докорінно зруйновані, науковців наштовхнули записи німецько-австрійського геолога Фердінанда фон Хохстеттера, який занотував детальні описи берегів озера Ротомахана та зробив замальовки на картах перед виверженням вулкану Таравера у 1886 році.

Перед експедицією Рекс Банн та Саша Нолден опублікували теоретичну частину свого дослідження у журналі "Journal of the Royal Society of New Zealand".

Рожеві й Білі тераси. Фото media.newzealand.com

Двоє відчайдухів не першими спробують себе у ролі відкривачів унікальних терас у Новій Зеландії. Їхні колеги у 2011 році скористалися підводним човном і стверджували, що знайшли рештки "восьмого дива світу" на дні озера під шаром мулу.

На думку про те, що тераси не були докорінно зруйновані, науковців наштовхнули записи німецько-австрійського геолога. Фото geogoldemmons.blogspot.com

У 2016 році, командна новозеландських вчених із "GNS Science" заявила, що після 5 років досліджень може стверджувати – тераси були зруйновані в результаті виверження вулкану.

Реклама:

Головне сьогодні