Учені можуть вдруге відкрити "восьме диво світу" на березі озера у Новій Зеландії. ФОТО

489
13 червня 2017

Дослідники знайшли щоденникові записи німецького картографа, котрі можуть дати ключ для повторного відкриття Рожевих і Білих терас на березі озера Ротомахана у Новій Зеландії, які вважалися зруйнованими у 1886 році.

Рожеві й Білі тераси. Фото theguardian.com

"Восьме диво світу", як тераси назвали науковці, за попередніми дослідженнями, були знищені під час виверження вулкану Таравера, йдеться на The Guardian.

Ці тераси – каскадні береги незвичних рожевого та білого кольорів, які ведуть просто до озера Ротомахана.

Дослідники Рекс Банн та Саша Нолден вважають, що знайшли місце, де це унікальне природне явище могло зберегтися дотепер – на глибині 10-15 метрів під шарами мулу й вулканічного попелу.

"Тераси стали головною туристичною атракцією для туристів, які прибували із Британського королівства, Європи й Америки, щоб подивитися на них. Але ці береги не досліджували детально, тож до наших часів не збереглися записи про широту й довготу їхнього розташування", – розповів Рекс Банн.

На думку про те, що тераси не були докорінно зруйновані, науковців наштовхнули записи німецько-австрійського геолога Фердінанда фон Хохстеттера, який занотував детальні описи берегів озера Ротомахана та зробив замальовки на картах перед виверженням вулкану Таравера у 1886 році.

Перед експедицією Рекс Банн та Саша Нолден опублікували теоретичну частину свого дослідження у журналі "Journal of the Royal Society of New Zealand".

Рожеві й Білі тераси. Фото media.newzealand.com

Двоє відчайдухів не першими спробують себе у ролі відкривачів унікальних терас у Новій Зеландії. Їхні колеги у 2011 році скористалися підводним човном і стверджували, що знайшли рештки "восьмого дива світу" на дні озера під шаром мулу.

На думку про те, що тераси не були докорінно зруйновані, науковців наштовхнули записи німецько-австрійського геолога. Фото geogoldemmons.blogspot.com

У 2016 році, командна новозеландських вчених із "GNS Science" заявила, що після 5 років досліджень може стверджувати – тераси були зруйновані в результаті виверження вулкану.