Український школяр придумав, як очистити воду від нафти і взяв за це "золото" у США

— 23 червня 2017, 17:54

Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти.

Із цим проектом він здобув "золото" на олімпіаді GENIUS, що проходила у місті Освего (штат Нью-Йорк), повідомляє пресс-служба Міністерства освіти і науки України.

За словами хлопця, його гідрофобний адсорбент збиратиме тільки нафту, а воду відштовхуватиме.

Вихованець Малої академії наук України Микола Іванченко презентував винахід, що допоможе очищувати воду від розлитої нафти

Завдяки пропонованому МАНівцем адсорбенту нафта збирається у грудочки, які можна забрати з водойми будь-яким механічним способом й відправити на нафтопереробне виробництво.

Адсорбент може набрати у сім разів більше рідини, ніж важить сам.

ВІДЕО ДНЯ

Микола розказав, що завдяки цьому у разі техногенної катастрофи можна зберегти і природу, і не втратити корисну копалину.

[L]Також хлопця запросили на ще один міжнародний науковий конкурс у Тунісі "І-Fest", куди він потрапить одразу на фінальний етап.

Наразі Микола випускник 11 класу київської школи №225.

Раніше учні МАН вже отримували перемогу на олімпіаді GENIUS. Так, У 2015 році школяр Самуїл Кругляк здобув "бронзу" із проектом "Отримання електроенергії з атмосфери".

Олімпіада GENIUS – це один із найбільших наукових конкурсів, у якому, крім США, беруть участь школярі з усього світу, зокрема, із таких країн як: Корея, Індонезія, Киргизстан, Мозамбік, Іспанія, Польща, Тайвань.

Наразі Микола випускник 11 класу київської школи №225

Цього року в олімпіаді змагалися понад 750 учасників.

Олімпіада сприяє глобальному розумінню екологічних проблем та досягненню стійкості завдяки базовій науці, мистецтву, творчому письму, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу.

Реклама:

Головне сьогодні