Гриневич: Скорочення до 15% студентів, які отримують стипендію, неможливе

— 21 серпня 2017, 17:21

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич вважає, що поступове скорочення студентів, які отримують стипендію, до 15% неможливе.

У МОН переконані, що поступове скорочення студентів, які отримують стипендію, до 15% неможливе. Фото coolfonk/Depositphotos

Про це повідомляє "Економічна правда".

Із січня цього року почали діяти нові правила нарахування стипендій. Уряд ввів рейтинги студентів, який обмежив кількість отримувачів стипендій на рівні 40-45% студентів-бюджетників.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко розповів, що на цьому зміни можуть не закінчитися і вже з наступного року на студентів можуть чекати нові правила виплати стипендій з одночасним збільшенням їхнього розміру.

[L]За його словами, до 2020 року доцільно зменшити кількість стипендіатів до 15%.

Розмір стипендії при цьому спершу може досягти рівня прожиткового мінімуму (з 2018 року – 1700 грн), а згодом і мінімальної зарплати (з 2018 року – 3723 грн).

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич заявила, що її позиція абсолютно не збігається з намірами Міністерства фінансів.

"Міністерство освіти та науки не отримувало жодного офіційного звернення міністерства фінансів щодо майбутніх планів про скорочення стипендій. Заяви окремих представників міністерства фінансів у ЗМІ – це їхня власна особиста думка, – сказала вона.

Я вважаю, що поступове скорочення студентів, які отримують стипендію, до 15% неможливе. По-перше, таке скорочення буде демотивувати студентів. По-друге, сьогодні в Україні така економічна ситуація, що рівень життя низький, і ми повинні підтримувати студентів".

Реклама:

Головне сьогодні