Правила "вічного кохання" від вченого, який проаналізував 1100 досліджень про стосунки

— 10 вересня 2017, 10:00

Що потрібно для того, щоб любов тривала вічно?

Тепер на це питання є відповідь, і то розлога. Її сформулював професор з людського розвитку та сімейних досліджень з Університету штату Іллінойс Урбана-Шампейн Брайан Огольський, якого цитує The Independent.

Він переглянув всі доступні академічні дослідження, опубліковані на тему "підтримка відносин" з 1950 року. Їх виявилося більше 1100.

На основі цього аналізу Огольський та його команда склали дві стратегії успішних стосунків.

Що потрібно для того, щоб любов тривала вічно? Фото golyak/Depositphotos

Щоб уникнути розриву

ВІДЕО ДНЯ

Забудьте про пошуки альтернатив, не дивіться на інших та зосередьте увагу на своєму партнері.

Ідеалізуйте його і ваші стосунки з ним. Дослідження показують, що довготривалі відносини тоді, коли обидві сторони вважають, що їх зв'язок є особливим, унікальним та "вище середнього".

Під час конфліктів потрібно завжди давати своєму партнерові право сумніватися.

[L]Час від часу потрібно "випускати пару". Ті, хто продовжують стримуватися, менш імовірно залишаться разом у довгостроковій перспективі.

Пробачайте, але не будьте "підстилкою, об яку витирають ноги".

"Якщо ви постійно прощаєте, то настає момент, коли це не чудово для ваших відносин, тому що хтось користується вами, – пояснює Огольський. – Це може реально знищити психічне здоров'я".

Іноді важливо чимось пожертвувати в ім'я балансу. "Відмова від зацікавленості та бажаної діяльності на користь партнера чи відносин є важливим аспектом підтримки відносин", – стверджують дослідники.

Будьте готові допомогти своєму партнерові у реалізації планів, виконанні завдань та досягненні цілей, і ви побачите більшу взаємозалежність як пара.

Розділяйте стрес. Наприклад, якщо ваш партнер нервує, не кричіть на нього "Заспокойся!". Краще скористайтеся більш заспокійливим підходом: обережно запитайте його, що не так, і що ви можете зробити, щоб допомогти.

Іноді важливо чимось пожертвувати в ім'я балансу. Фото TarasMalyarevich/Depositphotos

Щоб покращити відносини

Думайте про себе як про частину команди. "Можна витрачати час на думку про партнера, це може бути нагадуванням; а можна думати про те, що ви збираєтеся разом робити", – пояснює Огольський.

Будьте щедрим. Дякуйте.

Моліться. Так, коли мова йде про довготривалу любов, різні дослідження довели переваги молитви.

Спілкуйтеся, особливо коли справа доходить до дрібних та повсякденних явищ, подібних до розподілу справ.

"Варто бути позитивним, відкритим, надаючи партнеру певну гарантію, що ви будете поряд, розподілите працю по домогосподарству та зробите це разом", – уточнює вчений.

Говоріть про свої стосунки. Що у вас відбувається? Які проблеми? Регулярно відповідаючи на ці питання, ви можете налагодити відносини, дослідив Огольський.

Будьте уважними один на одного. Іншими словами, коли партнер приходить до вас з проблемою, засуньте якомога глибше всі ваші запитання і не засуджуйте, просто вислухайте, – так ви станете особою, якій захочеться довіритися.

Пам'ятайте про своє почуття гумору та разом веселіться, відпочивайте і відвідуйте різні заходи, щоб покращити спілкування та підвищити рівень задоволеності життям, – коли партнери є позитивними та мають сильні соціальні навички, це робить стосунки сильнішими.

Реклама:

Головне сьогодні