У МОН пояснили, скільки університети платитимуть за систему ЄДЕБО

Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) – це освітній онлайн-реєстр, що містить відкриті дані українських вищих навчальних закладів.

Чернівецький університет. Фото changeua.com

Адміністратором системи ЄДЕБО є державне підприємство "Інфоресурс", яке підпорядковується Міністерству освіти і науки, йдеться на сайті відомства.

ЄДЕБО містить актуальну та достовірну загальну інформацію про навчальні заклади України, що забезпечує:

Єдиний державний облік та ідентифікацію навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів.

Можливість класифікації навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів для отримання статистичної інформації у формалізованому вигляді.

ВІДЕО ДНЯ

Проведення спостережень за структурними змінами в системі освіти – створенням, реорганізацією і ліквідацією навчальних закладів та їхніх відокремлених структурних підрозділів.

Фізичних і юридичних осіб достовірною інформацією про навчальні заклади та їхні відокремлені структурні підрозділи.

Можливість для аналізу відомостей про навчальні заклади та їхні відокремлені структурні підрозділи з метою забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері освіти.

Проведення аналітичних досліджень та прогнозування тенденцій розвитку системи освіти.

З осені 2017 року університети платитимуть за користування ЄДЕБО 1.98 грн у розрахунку на одного студента. Ці коши необхідні для підтримки, оновлення та розвитку реєстру.

"Наше завдання зробити роботу ЄДЕБО максимально комфортною для користувачів. Для цього нам необхідно підвищити плату за користування програмним забезпеченням. Однак ми працюємо над тим, аби зменшити її з IV кварталу 2017-го. Ця система виконує багато функцій, які значно полегшують життя вишам, але щоб вона працювала належним чином, ми ще маємо її доопрацювати", – зазначає директорка "Інфоресурс" Оксана Бєлік.

[L]За приблизними розрахунками на одного студента-бюджетника в рік держава виплачує вишам 26 тисяч гривень.

Вартість користування реєстром складає 528 гривень на квартал.

Наприкінці травня – на початку червня 2017 року було замінене програмне забезпечення, за допомогою якого функціонує Єдина державна електронна база з питань освіти.

Також планується, що нове програмне забезпечення дозволить здійснювати ліцензування вищих навчальних закладів автоматизовано.

Реклама:

Головне сьогодні