Британці створили пішохідний перехід, який "малюється" в реальному часі. ВІДЕО

4260
11 жовтня 2017

Британські архітектори, дизайнери та технологи розробили проект "The Starling Crossing", спрямований на створення "розумних" пішохідних переходів.

Фото umbrellium.co.uk

Нові "зебри" допомагають людям переходити дорогу, "малюючи" перехід в реальному часі, а також стоп-лінії і покажчики для водіїв, які підказують, коли потрібно знизити швидкість і зупинитися, йдеться на The Naked Science.

Прототип системи вже був тимчасово встановлений у південній частині Лондона.

Вся зона переходу контролюється камерами, зображення з яких потрапляють в нейронну мережу, здатну розпізнавати пішоходів, велосипедистів та транспортні засоби.

Мережа також може визначати місце розташування і швидкість кожного учасника дорожнього руху, що дозволяє передбачити їхні наступні кроки.

Поверхня дороги в зоні пішохідного переходу розроблена так, аби бути здатною витримувати вагу будь-яких транспортних засобів. Вона також не стає слизькою у дощ.

У дорогу вбудовані діоди, світло яких видно з усіх боків у будь-яку пору дня. Вони малюють розмітку на дорозі

Система може бути запрограмована так, що працюватиме тільки тоді, коли помітить пішохода, або ж може збільшувати ширину, аби впоратися з великим пішохідним трафіком

Зебра з'являється завдяки системі в останню чергу, змушучи пішоходів почекати, поки всі автомобілі зупиняться. 

Фото umbrellium.co.uk

Для неуважних пішоходів, які дивляться в екран смартфона, придумана окрема функція.

Зображення umbrellium.co.uk

Система малює попереджувальні знаки навколо них. Це допоможе повернути уважність пішоходам і забезпечить їм безпечне перетин дороги.