Тепліють моря – гинуть кити. Науковці розповіли про причини зникнення тварин

3257
9 жовтня 2017

Дослідники із Бар Харбор (штат Мен, США) зробивши підрахунки горбатих китів на території, прилеглій до острова Маунт-Дезерт, виявили лише 8 морських ссавців замість звичних десятків.

Фото GUDKOVANDREY/Depositphotos

53 горбаті кити, які загинули протягом 19 останніх місяців, не вижили переважно через зіткнення із кораблями та розміщену довкола острова рибальську зброю, йдеться на The New York Times.

Науковці переймаються, що ці два чинники підштовхнули китів відпливати далеко від звичного середовища існування у пошуках їжі.

Крім того, фахівці занепокоєні ще одним фактором – через глобальне потепління вода у морях також має підвищену температуру, а отже кити втрачають місця, де вони могли б харчуватися.

"Їжа стає менш доступною, тож китам доводиться більше рухатися. Чим більше вони переміщуються, тим частіше заплутуються у рибальських пастках", – пояснив віце-президент дослідницького центру Anderson Cabot Center for Ocean Life Скотт Краус.

Фото GUDKOVANDREY/Depositphotos

Кити виду Eubalaena, які мешкають у Північній Атлантиці та більше звикли до холодної води, також змінили своє середовище перебування, навіть із гіршими наслідками.

П'ятнадцятеро з них загинули від квітня, а популяція в цілому знизилася до 450 особин. За словами Крауса, фахівцям ще де доводилося спостерігати такого значного зменшення особин відтоді, як на них заборонила полювати.

Фото GUDKOVANDREY/Depositphotos

Раніше повідомлялося, що у Новій Зеландії на берег викинулися 416 китів.

Живих тварин місцеві намагалися виштовхати у відкрите море під час припливу, однак вони були в критичному стані, тому їхні шанси на виживання невисокі.