Активісти придумали, як зблизити бізнес і людей з інвалідністю в Україні

— 5 грудня 2017, 12:40

В Україні з'явився рух "Так має бути", який допомагатиме залучати людей з інвалідністю у професійне й суспільне життя.

Рух буде платформою для співпраці бізнесу, активістів, людей з інвалідністю та міжнародних і неурядових організацій.

Фото: photography33/Depositphotos

Його ініціювала група компаній One Philosophy.

"За різними даними, в Україні від 6% до 12,5% людей з інвалідністю, а це понад 2,5-5 мільйонів громадян, яких ми маємо бачити на вулицях, у ресторанах, в офісі поруч із нами. Але цього зараз не відбувається.

Тому ставимо собі за мету зробити український бізнес інклюзивнішим, щоб роботодавці перетворили працівників-невидимок на реальних людей", – сказала президент One Philosophy Group of Companies Наталія Попович.

ВІДЕО ДНЯ

Річ у тім, що лише 25% працевлаштованих українців мають колег з інвалідністю, хоча 75% зайняті у компаніях, які за законом повинні мати таких працівників.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Дослідження компанії InMind показує, що основними проблемами при працевлаштуванні людей з інвалідністю є поділ вакансій і роботи на "для здорових" і "для людей з інвалідністю".

Фото: olesiabilkei/Depositphotos

Проблемами також є упередженість роботодавців щодо інтелектуальних здібностей таких людей і відсутність необхідної інфраструктури.

Більшість із цих перешкод бізнес може усунути самотужки, переконує "Так має бути".

Компанії можуть створювати інклюзивний простір у своїх офісах та вимагати від власників бізнес-центрів дотримуватись норм доступності.

Посприяти цьому погодилась й держава.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, пообіцяв, що до роботи Державної архітектурно-будівельної інспекції залучать представників організацій, які працюють з людьми з інвалідністю.

Фото: "Так має бути"

Щоб вимоги щодо доступності будівель виконувались не "для галочки", вони узгоджуватимуть усі об’єкти до введення в експлуатацію.

"Ми також готуємо стандартні рішення, які можна буде швидко і просто реалізувати для різних типів сходів, вхідних груп, санітарних зон", - додав заступник Міністра.

Рух почав співпрацювати і з асоціацією роботодавців.

"На перших етапах навіть дістатися на роботу людині буде складно, тому спочатку потрібна буде підтримка. В ідеалі – таксі або волонтери, які допоможуть дістатись офісу та переступити психологічний бар’єр, коли виникає необхідність просити про допомогу, – пояснює співзасновник ініціативи Доступно.UA Дмитро Щебетюк.

Дмитро Щебетюк. Фото: IgorVetushko/Depositphotos

Але якщо ви візьмете таку людину на роботу, то вже тим, що ви її адаптуєте на робочому місці, вона адаптується й у суспільстві. Адже вона матиме стимул щодня виходити з дому і з часом зрозуміє, що це не так вже й важко, і що люди досить привітні.

Інколи людина відмовляється від роботи або навіть не подає заявку не тому, що не хоче працювати або некомпетентна. А лише тому, що розуміє, наскільки це буде складно, і водночас відчуває відповідальність перед собою й роботодавцем".

Впродовж наступних шести місяців "Так має бути" планує створити базу інклюзивних роботодавців, запустити програми стажування для людей із інвалідністю та культурні проекти, які поширюватимуть ідеї інклюзивності на всю Україну.

Партнерами руху уже стали Американська торговельна палата в Україні, Британська Рада, Київський міжнародний інститут соціології, дослідницька компанія InMind, креативна веб-студія LESTRO, проект Inclusive Friendly та інші.

Реклама:

Головне сьогодні