Тест

Отримуйте бажане: експерт пояснює, як провести свята без сварок

Хтось у святкові дні хоче нарешті виспатися і передивитися всі серіали.

Хтось – прагне активно ходити в гості та зустрічатись з друзями.

А ще хтось – поїхати на лижі.

Що робити, якщо ці всі "хтось" одна родина? Як досягти консенсусу в питанні відпочинку?

Як досягти консенсусу в питанні відпочинку? Якщо всі в родині такі різні.
Фото RasulovS/Depositphotos

Це питання активно досліджувала професор, декан Коледжу соціальних наук Мічиганського державного університету Рейчел Кросон.

Частину своєї аспірантської дисертації вона присвятила темі переговорів й дослідженню поведінки пар.

[L]Багато популярних концепцій переговорів полягають в тому, щоб досягти більшої вигоди, аніж опонент. Однак ця стратегія не дуже вдала, якщо мова йде про подружнє життя.

На думку Рейчел, найкраще використовувати теорію, яку запропонували професори Гарвардського університету на сторінках книги "Шлях до ТАК: як вести переговори, не здаючи позицій" (уривок з українського перекладу книги читайте за посиланням).

Їх ідея полягає у безпрограшних (інтеграційних) переговорах, які передбачають пошук варіантів, що задовольнять обидві сторони.

Спираючись на свій науковий та подружній досвід, Рейчел Кросон у колонці для видання The Conversation пояснює, як правильно вести переговори з партнером, батьками чи дітьми, аби отримати те, чого дійсно хочеться у святкові дні

[INFOCARD]

Напередодні зимових свят, не забувайте про свої бажання, прислухайтеся до мрій вашого партнера й сміливо шукайте компроміси.

Нехай ваші свята будуть радісними, і ваші переговори будуть інтегрованими.

Всі світлини Depositphotos