Тест

Дивна наука любові: 4 виступи TED про математику кохання і причини зрад

Любов важко пояснити та передбачити. Однак учені вирішили застосувати різні наукові методи, аби спробувати зрозуміти це почуття.

Фото ted.com

Антропологиня Гелен Фішер понад 30 років займається дослідженням привабливості людини. Її вважають експерткою з аналізу любові та біологічної привабливості.

Науковиця написала книгу "Чому ми любимо: природа і хімія романтичної любові", у якій розповіла, з чого починається кохання.

[L]Відповідь на запитання, чому ми любимо, також має науковця Ганна Фрай. Точніше не відповідь – формулу. Фрай вважає, що попри складність та хаотичність почуттів людини, їх можна описати за допомогою математики.

І навіть більше – математика здатна запропонувати ряд практичних ідей від теорії флірту до оптимального алгоритму поведінки на вечірці.

Письменниці Емі Вебб не щастило знайомитися ні на вечірках, ні на спеціальних сайтах, тому що чоловіки, які їй подобалися, не відповідали взаємністю.

Тож вона почала складати спеціальні таблиці, щоб зламати сайт знайомств і змінити своє життя, незважаючи на попередні розчарування.

Наукові відповіді загадкам любові усі згадані експерти розкрили на TEDx. Для перегляду відео – гортайте картки.

[INFOCARD]

Цитати взято за перекладами Світлани Бон, Тетяни Богдан, Ганни Лелів та Христини Ромашко.