100 жінок Франції з ініціативи Катрін Деньов взялися захистити чоловіче право упадати за жінками

— 10 січня 2018, 12:07

Французька акторка Катрін Деньов підписала відкритого листа, у якому йдеться про те, що "полювання на відьом", після скандалу із Гарві Вайнштайном загрожує сексуальній свободі.

Катрін Деньов. Фото boomsbeat.com

Деньов наполягає, що чоловіки можуть спокійно упадати за жінками, а нове "пуританство" потрібно долати, йдеться на The Guardian.

74-річна акторка підштовхнула сотню французьких письменниць, художниць та науковиць публічно виступити із засудженням "доносів" на голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна, якого звинувачують у зґвалтуваннях колег, які він чинив протягом десятиліть.

У відкритому зверненні, опублікованому в газеті Le Monde йдеться про те, що "зґвалтування – це злочин, однак спроби звабити когось, навіть наполегливо чи незграбно – ні, як і бути джентельменом для чоловіка не означає що це атаки самця".

"Чоловіків карають без розбору, вони втрачають роботу через те, що колись торкнулися чийогось колінця чи намагались поцілувати", – йдеться у листі.

Звернення спрямовувалося проти антинасильницької кампанії #MeToo (французький аналог #BalanceTonPorc).

У листі йдеться, що боротьба проти сексуальних домагань з боку чоловіків є виправданою, особливо коли йдеться про роботу та професійні стосунки.

"Те, що спершу було акцією вивільнення жіночого голосу обернулося зворотнім – ми змушуємо людей говорити "правильно", затикаючи рота тим, хто не потрапляє під загальну лінію, а тих жінок, які відмовляються підлаштовуватися під нові реалії, називають зрадницями й співучасницями", – наполягають відомі французки.

[L]Авторки звернення переконані, що це створює образ беззахисної жінки-страдниці, яка є вічною жертвою. Тож вони наполягають на відновленні сексуальної свободи, для якої "воля зваблювати та спокушати була важливою".

Деньов ніколи не приховувала свого спротиву антинасильницьким кампаніям #MeToo та #TimesUp:

"Я не думаю, що це правильний метод змінювати щось, це відбувається понад міру", – реагувала вона на протестну кампанію #MeToo.

Раніше людей, котрі відкрито виступили проти сексуального домагання, започаткувавши флешмоб #MeToo, журнал TIME номінував "Людиною року".

Флешмоб #MeToo почала 15 жовтня відома акторка Аліса Мілано:

"Якщо ви постраждали від сексуального домагання чи нападу, напишіть "Я теж" (MeToo) у відповідь на цей твіт, ми побачимо реальний масштаб проблеми".

Крім того, акторки Меріл Стріп, Наталі Портман, Різ Візерспун, Емма Стоун, Ешлі Джадд, Єва Лонгорія, Керрі Вашингтон заснували рух проти сексуального насильства і дискримінації Time's Up.

1 січня вони опублікували в газеті The New York Times заклик підтримати їх і пожертвувати гроші в фонд, який буде надавати юридичну підтримку жертвам сексуальних злочинів.

7 січня на церемонії вручення Золотого глобуса акторки вирішили підтримати акції #MeToo and #TimesUp проти сексуальних домагань та дискримінації жінок, тож вбралися у чорне.

Акторки, які одяглися у чорне, пояснювали свій вибір тим, що церемонія червоної доріжки на Золотому глобусі не має бути лише фешн-шоу, вона має стати проявом солідарності. Свою позицію вони також публікували у Twitter та Instagram із хештегом #WhyWeWearBlack.

Мовчазний протест у чорному вбранні на Золотому глобусі знайшов і своїх критиків, серед яких акторка Роуз МакГавен, з уст якої сипалося багато звинувачень на адресу скандального Гарві Вайнштайна.

"Ваш мовчазний протест і є проблемою. Ви із затамуванням подиху отримуєте фейкові нагороди, а в результаті нічого не змінюється. Я зневажаю ваше лицемірство. Вам усім треба одягнути Marchesa", – висловилася МакГавен, маючи на увазі бренд одягу Marchesa, співзасновницею якого є скоро вже екс-дружина Вайнштайна Джорджина Чапман.

Реклама:

Головне сьогодні