100 жінок Франції з ініціативи Катрін Деньов взялися захистити чоловіче право упадати за жінками

7223
10 січня 2018

Французька акторка Катрін Деньов підписала відкритого листа, у якому йдеться про те, що "полювання на відьом", після скандалу із Гарві Вайнштайном загрожує сексуальній свободі.

Катрін Деньов. Фото boomsbeat.com

Деньов наполягає, що чоловіки можуть спокійно упадати за жінками, а нове "пуританство" потрібно долати, йдеться на The Guardian.

74-річна акторка підштовхнула сотню французьких письменниць, художниць та науковиць публічно виступити із засудженням "доносів" на голлівудського продюсера Гарві Вайнштайна, якого звинувачують у зґвалтуваннях колег, які він чинив протягом десятиліть.

У відкритому зверненні, опублікованому в газеті Le Monde йдеться про те, що "зґвалтування – це злочин, однак спроби звабити когось, навіть наполегливо чи незграбно – ні, як і бути джентельменом для чоловіка не означає що це атаки самця".

"Чоловіків карають без розбору, вони втрачають роботу через те, що колись торкнулися чийогось колінця чи намагались поцілувати", – йдеться у листі.

Звернення спрямовувалося проти антинасильницької кампанії #MeToo (французький аналог #BalanceTonPorc).

У листі йдеться, що боротьба проти сексуальних домагань з боку чоловіків є виправданою, особливо коли йдеться про роботу та професійні стосунки.

"Те, що спершу було акцією вивільнення жіночого голосу обернулося зворотнім – ми змушуємо людей говорити "правильно", затикаючи рота тим, хто не потрапляє під загальну лінію, а тих жінок, які відмовляються підлаштовуватися під нові реалії, називають зрадницями й співучасницями", – наполягають відомі французки.

Авторки звернення переконані, що це створює образ беззахисної жінки-страдниці, яка є вічною жертвою. Тож вони наполягають на відновленні сексуальної свободи, для якої "воля зваблювати та спокушати була важливою".

Деньов ніколи не приховувала свого спротиву антинасильницьким кампаніям #MeToo та #TimesUp:

"Я не думаю, що це правильний метод змінювати щось, це відбувається понад міру", – реагувала вона на протестну кампанію #MeToo.

Раніше людей, котрі відкрито виступили проти сексуального домагання, започаткувавши флешмоб #MeToo, журнал TIME номінував "Людиною року".

Флешмоб #MeToo почала 15 жовтня відома акторка Аліса Мілано:

"Якщо ви постраждали від сексуального домагання чи нападу, напишіть "Я теж" (MeToo) у відповідь на цей твіт, ми побачимо реальний масштаб проблеми".

Крім того, акторки Меріл СтріпНаталі ПортманРіз ВізерспунЕмма СтоунЕшлі ДжаддЄва ЛонгоріяКеррі Вашингтон заснували рух проти сексуального насильства і дискримінації Time's Up.

1 січня вони опублікували в газеті The New York Times заклик підтримати їх і пожертвувати гроші в фонд, який буде надавати юридичну підтримку жертвам сексуальних злочинів.

7 січня на церемонії вручення Золотого глобуса акторки вирішили підтримати акції #MeToo and #TimesUp проти сексуальних домагань та дискримінації жінок, тож вбралися у чорне.

Акторки, які одяглися у чорне, пояснювали свій вибір тим, що церемонія червоної доріжки на Золотому глобусі не має бути лише фешн-шоу, вона має стати проявом солідарності. Свою позицію вони також публікували у Twitter та Instagram із хештегом #WhyWeWearBlack.

Мовчазний протест у чорному вбранні на Золотому глобусі знайшов і своїх критиків, серед яких акторка Роуз МакГавен, з уст якої сипалося багато звинувачень на адресу скандального Гарві Вайнштайна.

"Ваш мовчазний протест і є проблемою. Ви із затамуванням подиху отримуєте фейкові нагороди, а в результаті нічого не змінюється. Я зневажаю ваше лицемірство. Вам усім треба одягнути Marchesa", – висловилася МакГавен, маючи на увазі бренд одягу Marchesa, співзасновницею якого є скоро вже екс-дружина Вайнштайна Джорджина Чапман.