"1+1" просить суд викреслити зірку "Сватів" із чорного списку російських артистів

— 10 січня 2018, 13:00

Телеканал "1+1" позивається до Міністерства культури України та Держагентства з питань кіно, щоб виключити з "чорного списку" артистів російського актора Федора Добронравова, зірку серіалу "Свати".

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду Києва.

ТОВ "Телекомпанія "Студія 1+1" просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Мінкульту "Про доповнення (оновлення) Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, на підставі звернення Служби безпеки України" щодо включення до цього переліку громадянина Російської Федерації Федора Добронравова.

Також "1+1" просить суд визнати протиправним і скасувати Наказ Державного агентства України з питань кіно щодо анулювання посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2017 року голова Держкіно Пилип Іллєнко, заявив, що Держкіно скасувало державну реєстрацію і визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу "Свати".

Перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін підтвердив "Українській правді", що показ серіалу заборонили.

Він пояснив логіку речей: спочатку СБУ внесла актора з цього серіалу – Федора Добронравова – у список осіб, яким заборонено перетинати кордон України, потім на цьому тижні з подання СБУ Мінкульт вніс Добронравова до переліку осіб, що створюють загрозу Нацбезпеці - відповідно цей список вже є на їхньому сайті.

"Ну а ми (Держкіно) змушені, як того вимагає закон, скасувати прокатні посвідчення на всі фільми та серіали, де грає цей актор", – зазначив Неретін.

[L]За словами прес-секретаря СБУ Олени Гітлянської, співробітники відомства задокументували, що Добронравов неодноразово дозволяв собі антиукраїнські висловлювання. У них, зокрема, він підтримував анексію Криму.

СБУ також звинуватила його у відвідуванні окупованого півострова з порушенням українського законодавства.

Судове засідання відбудеться 15 лютого.

Реклама:

Головне сьогодні