Українець вступив у 10 вишів США, обрав Гарвард і вчиться на курсі з дочкою Обами

— 24 січня 2018, 12:44

Киянин Георгій Солодко у 2017 році вступив відразу до 10 вишів США, та вирішив навчатися у Гарварді.

Георгій Солодко. Фото facebook.com/georgiy.solodko

Гарвард, Стенфорд, Дартмут, Колумбійський, Бостонський – всі ці навчальні заклади хотіли бачити українця серед студентів, йдеться на порталі Proman.

"Я подавав документи у 20 американських навчальних закладів, отримав пропозицію від 10 з них. Довго вибирав між Стенфордом і Гарвардом, враховував навіть особливості погодних умов у Каліфорнії і штаті Массачусетс", – говорить Георгій.

Георгій Солодко обрав Гарвард і отримав грант від університету в розмірі $ 300 тисяч. Ця сума покриє витрати на 4 роки навчання, житло та харчування.

Солодко – єдиний українець на всьому курсі бакалаврату Гарвардського університету, а студентську лаву ділить з дочкою екс-президента США Малією Обамою.

"Ще в 7 класі до мене прийшло розуміння, що хочеться побачити світ, опанувати нові культури, вивчити нові мови, здобути освіту за кордоном і пожити в іншій країні. Спочатку замислювався про Англію. Мені імпонує стиль і формат навчання в цій країні. Але незабаром зрозумів, що вступити в англійський виш проблематично. Тоді почав замислюватися про США, досліджувати всю необхідну інформацію", – розповідає Георгій.

Юнак розповідає, що перше для вступу у топові американські вищі навчальні заклади, – це високий середній бал абітурієнта. Він повинен бути не нижче 11,7-11,8 балів за 12-бальною шкалою.

Крім навчальної успішності, добре мати волонтерський досвід, брати участь у клубі дебатів або, наприклад, клубі іноземних мов.

Фото kp.ua

Крім того, необхідно надати академічні рекомендації від учителів, у яких вони розповідають про успіхи свого учня, його захоплення, лідерські якості і додати конкретних прикладів.

Після того, як абітурієнт обзавівся рекомендаційними листами, йому потрібно переходити на наступний етап вступної кампанії. Це складання SAT – головного іспиту, обов'язкового для кожного абітурієнта.

Крім того, всі абітурієнти здають тести SAT Subject. Ці тести – своєрідне доповнення до головного іспиту, але містять завдання тільки з одного певного предмета, своєрідний аналог українського ЗНО.

Іноземці додатково здають TOEFL – тест на підтвердження знання англійської мови, результати якого самостійно відправляють в обрані американські виші.

Як тести, так і іспит можна здати в Києві, Харкові та Львові. Складання іспиту обходиться абітурієнту і його сім'ї близько 100 доларів.

Крім того, необхідно платити за відправку своїх результатів в університети. Кожна така відправка коштує близько 15-20 доларів.

Абітурієнтам, щодо яких університет має сумніви, призначається інтерв'ю.

"Важливо, щоб інтерв'ю було тривалим і цікавим. Наприклад, моя "співбесіда" з Гарвардом тривала одну годину 40 хвилин. Мене інтерв'ювала по Skype дуже мила дівчина, яка після закінченню бесіди познайомила мене зі своїм котом", – додає Георгій.

[L]Щорічно студент і його сім'я повинні заповнювати певні фінансові форми. У цих документах вказується, скільки коштів сім'я витрачає на харчування та одяг, яка частина доходів іде на оплату податків та інше.

Крім того, проводиться своєрідний фінансовий моніторинг в динаміці: університет дивиться, в який бік за рік змінився дохід сім'ї. Якщо він істотно виріс і сім'я може покривати частину витрат на освіту самостійно, університет може "урізати" розмір фінансування.

"Думаю, що кожен український абітурієнт апріорі має родзинку, і полягає вона в тому, що він – українець. Топовим американським університетам важливо мати серед студентів інтернаціональне співтовариство, і чим більше представників різних країн навчається у виші – тим для нього краще", – зауважує юнак.

За словами Георгія, усі студенти живуть в гуртожитках, які називаються кампусами.

Перед тим, як студент заселяється в кампус, він повинен заповнити певну форму і вказати, наскільки він акуратний в побуті, яку музику любить, чим хоче займатися у вільний від навчання час. Це робиться для того, щоб студент отримав відповідних його інтересам сусідів.

У кампусах студенти, як правило, живуть вчотирьох. Трьох людей підбирають відповідно до їхніх побутових звичок і життєвих інтересів, а четвертого підселяють, щоб подивитися, чи здатний він адаптуватися у стресових ситуаціях.

"До речі, проживання в кампусі – обов'язкова вимога для всіх, навіть для багатіїв і впливових людей. Наприклад, моя однокурсниця Малія Обама, дочка екс-президента США, теж живе в кампусі. Взагалі в Гарварді надзвичайно цікаво жити: тут можна зустріти будь-яку відому людину – від Берні Сандерса до Ріанни", – додає Георгій.

Піл час навчання значна частина відповідальності за отримання знань віддана на відкуп студентам: 80% всього матеріалу відведено на самостійну підготовку і лише 20% – на відвідування лекцій і класів.

"Всі курсові роботи студенти пишуть самі. За плагіат можуть відсторонити від навчання або взагалі виключити з університету. Грубо кажучи, для написання реферату на 10 сторінок потрібно прочитати 28 книг. Просте натиснення кнопок на клавіатурі "копіювати – вставити", як часто роблять українські студенти, не пройде", – пояснює студент.

Георгій Солодко розповідає, що початковий досвід роботи хоче отримати в США:

"Інакше в чому сенс здобувати освіту в Америці, а потім повертатися в Україну, де все працює "не так, як у людей"? Я б хотів подивитися, як працюють компанії, які досягли успіху на своєму ринку.

З огляду на те, що багато американських компаній мають філії в Україні, не виключено, що я повернуся і буду працювати в одній із них. Крім того, мене кличуть назад волонтерські плани. Після повернення в Україну я б хотів допомагати дітям-сиротам".

Реклама:

Головне сьогодні