У Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився відспівати дитину, хрещену в УПЦ КП

— 5 січня 2018, 10:36

У Запоріжжі священик УПЦ МП відмовився під час похорону відспівати 2-річного хлопчика, який загинув від того, що на нього упав з вікна самогубець.

Фото forpost.media

Тато покійного маляти Роман Поліщук розповів, що під час процесії священик дізнався, що дитину хрестили священнослужителі церкви Київського патріархату і навідріз відмовився проводити обряд відспівування, повідомляє місцеве видання ForPost.

"Батюшка сказав, що дитина нехрещена, а церква – самозванців. Мати плакала і падала перед ним на коліна, але це не допомогло", – сказав Роман.

Батьки вирішили відвезти тіло дитини в найближчий храм – імені Іоанна Кронштатского, але там також відмовилися відспівувати померлого з тієї ж причини.

За словами батька, священики просто закрили двері перед ними і попросили покинути територію церкви.

Врешті на процесію приїхав священик з церкви Святого Миколая, де хрестили дитину, і відспівав покійного.

Організацією відспівування займалася ритуальна служба, куди по організацію поховання звернулися батьки малюка.

[L]За словами керівниці організації Світлани Шаповал, подібний випадок з ними стався вперше, тому що більша частина клієнтів були хрещені священнослужителями Московського патріархату.

"У Запоріжжі всього два храми Київського патріархату. Ми всі хрещені Московським патріархатом, і ніхто не міг подумати, що батьки поїдуть на Бабурку хрестити дитину в Київському патріархаті. Тепер ми обов'язково будемо уточнювати цей момент", – сказала Шаповал.

Служителя церкви Московського патріархату, який відмовився відспівувати малюка, звуть Євген Молчанов.

Він пояснив, що в Московському патріархаті не визнають Київський, і на їхню думку всі обряди під заступництвом Філарета – недійсні.

"Смерть будь-якої дитини це завжди важко. Мені дуже шкода, я співчуваю цим людям, але переступити через ці моменти я не можу. Дитина, відспіваний у Київському патріархаті, залишається нехрещеною, а сама церква Київського патріархату недійсна і незаконна. Я молюся за цю дитину вдома, а в храмі не можна, тому що він нехрещений", – сказав Євген Молчанов.

Священик розповів, що почувши відмову відспівувати хлопчика, присутні почали штовхати його, а батько малюка вдарив його.

Пізніше стало відомо, що митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука підтримав священика у відмові відспівувати малюка.

"Згідно з канонами нашої церкви ми не можемо здійснювати обряд стосовно прихожан інших конфесій. Священик зробив правильно, бо якби він порушив канони, мусив би за це нести відповідальність перед Богом. Ні батьки, ні священик у ситуації, що склалася не винні, відповідальність несе ритуальна служба, яка звернулася не до тієї церкви. Найближчим часом збиратиму священиків з приводу виникнення подібних ситуацій, дам настанови" — сказав владика Лука.

Дитина Поліщуків загинула 31 грудня, коли близько 18:20 за вулиці Історичній 39-ти річний житель Запоріжжя вирішив покінчити життя самогубством і викинувся з вікна багатоповерхівки.

У цей момент у дворі будинку гуляв хлопчик зі своїм татом. За трагічним збігом обставин, самогубець упав саме на дворічного малюка.

Чоловік помер від отриманих травм на місці. Хлопчика намагалися врятувати лікарі швидкої допомоги, але дитина, не приходячи до тями, померла в реанімаційному автомобілі.

Реклама:

Головне сьогодні