Хакери можуть контролювати смарт телевізори через інтернет. Як уберегти себе від цього?

5951
11 лютого 2018

Технології інтернет-телебачення можуть контролюватися хакерами, які збирають приватну інформацію про користувачів.

Фото DragonImages/Depositphotos

Такі висновки оприлюднила міжнародна некомерційна організація Consumer Reports, що займається наданням оцінки якості товарів та послуг.

За даними організації, навіть відносно недосвідчений хакер може змінювати канали, транслювати контент, що ображатиме користувачів та керувати гучністю телевізора без відома його власника.

Реклама:

Необізнаний користувач може засмутитися, якщо не розумітиме, що насправді такі маніпуляції можна робити через інтернет на відстані тисяч кілометрів.

Однак автори звіту зауважують, що хакери все ж не можуть використовувати технології смарт ТВ для шпигунства.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ ПРО КОРИСТУВАЧІВ?

Фахівці Consumer Reports проаналізували продукцію виробників LG, Sony, Vizio та Samsung, визначивши останнього найбільш вразливим.

Виявляється, усі телевізори із технологіями онлайн-ТБ здатні збирати інформацію про своїх користувачів.

Кожен смарт-телевізор під час використання моніторинговою групою Consumer Reports запитував дозволу на використання персональної інформації.

Реклама:

Якщо користувач відхиляє пропозицію, він може втратити базові послуги, наприклад, перегляд каналів без підключення до мережі, а за допомогою антени.

Смарт ТВ фіксує, які користувач переглядає телевізійні шоу, а потім використовує ці дані для того, аби пропонувати інші телевізійні шоу, які можуть зацікавити глядача. Однак це також використовується для того, щоб нав'язувати рекламу.  

Крім того, навіть у базових правилах політики приватності передбачений збір інформації, наприклад, про місце розташування пристрою.

Так, телевізори виробника Sony, за даними Consumer Reports, – єдині, що вимагали згоди із політикою конфіденційності та умовами обслуговування Google Android TV для завершення налаштувань інтернет-телебачення.

Все ж, в організації запевняють, що збір даних можна обмежити, але тоді доведеться відмовитися від базових функцій телевізорів.

ЯК КОРИСТУВАЧ МОЖЕ ВБЕРЕГТИСЯ?Реклама: