В Антарктичному науковому центрі новий в.о. директора. Хто він і чим займався дотепер?

3380
7 лютого 2018

Виконувачем обов’язків директора Національного Антарктичного Наукового Центру призначили Євгена Дикого.

Євген Дикий. Фото gazeta.ua

Цією новиною Дикий сам поділився на Facebook.

Дикий був командиром взводу добровольчого батальйону "Айдар", викладав у Києво-Могилянській академії, дотепер працював заступником директора з науки Українського наукового центру екології моря.

Реклама:

"Пам’ятаю, як далекого 2007 року ми у тісній компанії українських полярників та молодих вчених, які лише планували ними стати, організували першу Міжнародну Антарктичну Конференцію в Україні – всупереч закритій позиції тодішнього керівництва Національного Антарктичного Центру, з метою відкрити дорогу до крижаного континенту всім, у кого є запал та свіжі наукові ідеї, – пригадав Дикий.

Тепер я сам відповідатиму за те, як відкрити Антарктиду для всієї наукової спільноти України – як ми того вимагали у "папєрєдніків" десять років тому. Ніщо зроблене не минає даремно – особливо якщо безкорисливо зроблено добру справу. Ну і тойво, все лише починається, колеги".

Із 1999 року і дотепер Національний антарктичний науковий центр очолював Валерій Литвинов.

Євген Дикий народився 1973 року в Києві. Закінчив біологічний факультет Київського університету ім. Т.Шевченка й аспірантуру в Києво-Могилянській академії, йдеться у довідці видання Збруч.

Був старшим науковим співробітником в Академії наук, старшим науковим співробітником Центру міждисциплінарних досліджень Педагогічного університету імені М.Драгоманова.

Реклама:

У січні-березня 1991-го був командиром українських добровольців у Литві – загону, сформованого Українською Студентською Спілкою.

1995-го брав участь у боях і розвідувальних місіях на "першій чеченській".

29 травня 2014-го долучився до добровольчого батальйону "Айдар".

Із 10 років хотів бути біологом.

Національний антарктичний науковий центр  науково-дослідна установа в структурі Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України, яка забезпечує роботу української антарктичної станції "Академік Вернадський" та координує дослідження Антарктики в Україні.

Центр організовує щорічні антарктичні експедиції на "Академік Вернадський".Реклама: