Як уникнути 6 типових помилок при подачі електронних документів у виші – МОН

Подача документів у електронному вигляді до вищого навчального закладу під час вступу – дуже зручна і корисна практика.

Фото [email protected] / Depositphotos

Втім, потрібно бути уважним, щоб не припуститися певних помилок.

Директорка підприємства-адміністратора електронної бази, через яку відбувається реєстрація електронних кабінетів вступників, Оксана Бєлік розповіла про топ-6 з них:

(щоб переглянути всі, скористайтеся стрілочками)

Вступники намагаються реєструвати кабінет на неіснуючу або заборонену в Україні адресу електронної пошти.

Крім прямих заборон mail.ru, yandex.ru та інших, блокуються ресурси bk.ru, mail.ua, yandex.ua.

Також через неуважність вступники можуть плутати літери або цифри в адресі своєї скриньки.

Тому, по-перше, будьте максимально уважні під час заповнення форми, а, по-друге, використовуйте для реєстрації пошту, точно дозволену в Україні, наприклад ukr.net, i.ua, gmail.

Ще одна поширена ситуація – коли в шкільному атестаті та сертифікаті ЗНО не співпадають дані вступника: ПІБ та/або дата народження тощо.

Якщо в документах є такі розбіжності, то створити електронний кабінет неможливо.

Тобто вступнику варто заздалегідь порівняти дані у сертифікаті та атестаті.

У разі виявлення розбіжностей (помилок), одразу зверніться: якщо в атестаті – до школи, якщо в сертифікаті ЗНО – до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Якщо ви маєте пільги (спеціальні умови) для вступу, то скористатися ними можна тільки у разі подачі документів в паперовій формі.

У такому разі НЕ потрібно реєструвати електронний кабінет, звертайтеся до приймальної комісії вишу.

Подані через електронний кабінет заяви не розглядаються для вступу за пільгами.

Більше про це є в наказі МОН № 1378 від 13.10.2017 року "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти".

У системі електронного вступу існують вимоги до формату та розміру фото і сканкопій документів, які завантажують вступники.

Будь ласка, перед завантаженням переконайтеся, що документи збережені в форматах JPG (JPEG, PNG), максимальний розмір кожного файлу – до 1 Мб.

Цього року сільський коефіцієнт діє лише для вступників, які зареєстровані в селах не менше 2 років до подання заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл.

Цей коефіцієнт не поширюється на селища міського типу.

На сьогодні в Єдиній державна електронна база з питань освіти відсутня можливість видалення/редагування довідки про реєстрацію у сільській місцевості.

Тобто, перед її завантаженням вступнику треба переконатися, що вона відповідає встановленому зразку (Додаток №13 до постанови від 2 березня 2016 р. № 207 "Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру")

Після подання першої заяви інформацію в кабінеті змінити неможливо, тому переконайтеся у її коректності до подання заяви.

Особливо уважним також варто бути під час вибору конкурсної пропозиції та встановленні пріоритетності заявам для вступу на бюджетні місця.

Адже, як було зазначено у попередньому пункті, після подання першої заяви нічого змінити неможливо.

Пам’ятайте, що на бюджет можливо подати не більше 7 заяв на максимум 4 спеціальності.

Кількість заяв, яку можна подати на навчання за контрактом, не обмежується.

Крім того, слід пам'ятати, що перший і останній дні реєстрації та подачі документів зазвичай є найбільш проблемними – система перевантажується через велику кількість одночасних звернень.

[L]Реєстрація триватиме з 2 липня до 18-ї години 25 липня (24 дні), а подання заяв – з 12 липня до 18-ї години 26 липня (13 днів).

Запитання щодо вступної кампанії можна написати на електронну адресу [email protected] або [email protected].

У липні почнуть працювати гарячі телефонні лінії для вступників, а вже зараз на сайті МОН є розділ Вступна кампанія 2018, де розміщуються основні документи, новини, відповіді на поширені питання щодо вступу.

Реклама:

Головне сьогодні