Друковані зошити, шкільна форма та режим дня – що мають знати батьки до 1 вересня

— 31 липня 2018, 13:09

Батьки не повинні купувати друковані зошити, мають право впливати на вибір шкільної форми та допоможуть дитині, якщо разом із нею налагодять режим дня ще до 1 вересня.

Фото pressmaster / Depositphotos

Про повідомляє прес-служба міністерства освіти та науки України.

За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, батьки не зобов'язані купувати друковані зошити.

"Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя", – зазначила Лілія Гриневич.

Крім того, школи не можуть змушувати батьків купувати форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

"Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купувати конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим", – пояснила Гриневич.

[L]Вона також порадила батькам уже зараз – у серпні – поступово повертати дітей у звичний режим дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання.

Що не менш важливо – допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх протягом наступного навчального року.

"Наш мозок подібний до м’язів, якщо ми його тренуємо – він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше.

Наприклад, з малюками, в залежності від вікової категорії, варто повторювати математичні дії, також варто протягом літа прочитати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше", – зазначила Гриневич.

Реклама:

Головне сьогодні