Перші розкопки курганів Арабатської стрілки: знайшли 16 давніх поховань

— 12 жовтня 2018, 14:33

16 поховань, залишки різного посуду з орнаментами та зброї.

Ці артефакти перше, що знайшли археологи під час розкопок кургану на території Херсонської області у селищі Щасливцеве.

Про це повідомляє сайт Щасливцевської селищної ради.

Експедиція тривала з 17 вересня по 9 жовтня.

Науковці вперше досліджували це місце поховань. Його використовували мешканці Арабатського степу від доби ранньої бронзи до пізнього середньовіччя.

Як повідомив голова експедиції Юрій Болтрик, поховання належать до різних культур та різні за часовими рамками.

З числа предметних знахідок у погребіннях знайшли уламки залізного меча та ножа, кремнієвий меч, срібна пронизка, 4 невеличких глиняних глечика, на яких можна добре розгледіти орнаменти, фрагменти амфор та іншого ліпного посуду.

За попередньою інформацією археологів, часовий період використання кургану охоплює значний проміжок від 3 тисячоліття до нашої ери по орієнтовно 15-17 століття нашої ери.

Курган досить добре зберігся. Його висота у центральній частині сягала 1,3 метри. Попри те, що його двічі зорували під час підготовки земель під виноградник.

"Як зазначили археологи, є можливість дізнатися вік, стать, народність цих людей, звідки вони прийшли, навіть яка тоді була їжа.

[L]Також всі ці дослідження підтверджують, що Арабатській Стрілці не 800-900 років, як прийнято вважати, а що вона значно старіша, хоча тоді і виглядала по-іншому.

І що ще 5 тисяч років тому тут жили люди," – каже Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко.

Навесні експедицію планують повторити. Знайдені артефакти зібрали і відвезли до Києва в Інститут археології для більш ретельного дослідження спеціалістами.

Реклама:

Головне сьогодні