Коли купувати дитині смартфон? Пояснюють експерти

— 24 листопада 2018, 11:00

З якого віку можна давати дітині телефон чи планшет?

Питання гаджетів турбує багатьох батьків, адже вони стають частиною нашого повсякденного життя.

З якого віку можна давати дітині телефон чи планшет? Фото aletia/Depositphotos

Багато програм, які встановлюються на смартфони, мають вимоги до віку. Наприклад, Facebook та Instagram для людей віком від 13 років.

Експерти погоджуються, що це найбільш прийнятний вік, проте сучасні діти хочуть мати телефон набагато раніше. Яким же має бути тоді контроль з боку батьків за його вмістом?

Видання The HuffPost зібрало разом спеціалістів, щоб вони обговорили ці питання. Ось до яких висновків вони дійшли.

Старший співробіник відділу Bark.us (трекер для батьківського контролю) Титанія Джордан пояснює, що всі діти різні, тому конкретного віку назвати не можна.

Діти повинні бути готові до смартфону. Фото PavelKriuchkov/Depositphotos

Є діти, які не готові емоційно чи за рівнем розвитку мати смартфон, і це потрібно розуміти.

"Ви повинні оцінити, що найкраще для вашої сім'ї, для здоров'я та потреб дитини, – уточнює вона. – Якщо ваша дитина чутлива, схильна до тривожності та депресії, то дійсно не найкращим рішенням буде (пустити її в інтернет)".

У свою чергу віце-президент і головний редактор журналу Common Sense Media, який пише про розваги для сімейного дозвілля, Джилл Мерфі теж схильна вважати, що різні сім'ї матимуть різні відповіді на ці питання.

"Це залежить від того, що відбувається у вашій родині, – сказала вона. – Ви можете бути одиноким батьком та працювати вдень, коли ваша дитина виходить зі школи, однак син чи донька мають смартфон і ви до нього підключаєтеся й знаєте, що він йде додому.

Є багато позитивних речей, які дають нам нові технології".

[L]Засновник та виконавчий директор компанії Vimana (системи, яка допомагає батькам слідкувати за поведінкою дітей в інтернеті) Сада Малладі перераховує три функції, – освіта, розваги та спілкування, – які смартфони та подібні пристрої в цілому виконують для людей.

На його думку, батьки, які намагаються з'ясувати, коли потрібно дати дитині гаджет, мають запитати себе: "Яку роль цей пристрій має грати у житті дитини?"

Залежно від того, яку відповідь ви дасте, буде різнитися вік.

Титанія Джордан підкреслює важливість моделювання батьками поведінки, яку вони хочуть, щоб їхні діти відтворювали, коли мова заходить про їхні телефони.

Наприклад, вона уточнює, що дорослим не варто клацати в телефоні під час обіду, або розмови з дитиною.

Виконавчий директор Міжнародного дитячого медіацентру та автор книги "Верхівка цифрових пристроїв: як зробити вашу дитину ще більш розумною, грамотною та емоційно інтелектуальною" Ніколь Дрейске закликає родини до укладання своєрідного договору, який міститиме правила поведінки зі смартфоном.

Обговоріть з дітьми про правила поведінки зі смартфоном. Фото veronicagomezpola/Depositphotos

При цьому вона радить стежити за мовою під час обговорення цих "телефонних" угод. Розмовляти варто максимально привітно.

"Ми так емоційно стурбовані гаджетами та часом, який за ними проводять діти, що часто використовуємо такий тон, який не заохочує дітей довіряти нам, – пояснює Дрейске. – Ви не груба людина, не дозволяйте iPhone змінювати це".

У свою чергу Джилл Мерфі уточнює, що з метою запобігання виникнення непорозумінь у такій сімейній угоді потрібно передбачити, як діти мають поводитися, якщо їхній телефон поза мережею чи розрядився.

Реклама:

Головне сьогодні