Пити алкоголь та не напружуватись: поради для вивчення мови, які вам сподобаються

— 12 серпня 2019, 18:30

В принципі, приблизно всі знають, як вчити іноземну мову.

Варто вчити лексику (бажано, в контексті).

Зубрити граматику, не боятись розмовляти.

Але нові дослідження вказують, що неочевидні, але вкрай цікаві методи можуть полегшити наше важке життя потенційного поліглота.

Фото: Research Digest

Ці п’ять порад від Британської психологічної спільноти базуються на наукових дослідженнях і точно вам сподобаються.

Слухайте мову, яку вивчаєте, навіть якщо не розумієте все повністю і відволікаєтесь на інші справи

Це одна з труднощів під час вивчення мови: іноді ви слухаєте щось іноземною мовою і не можете зрозуміти, про що саме йдеться.

Це не проблема для дітей: вони просто слухають мову, особливо не занурюються у сенс та вивчають нові звуки.

Вважалось, що дорослі люди вже не здатні до такого пасивного засвоєння іноземної мови.

Але дослідження 2019 року більш оптимістичне у цьому питанні.

У цій роботі носії фінської мови прослуховували записи з Китайською мандаринською й одночасно займались іншими справами.

Як показали засоби електроенцефалограми, навіть коли їх просили зосередить на перегляді німого кіно і не реагувати на аудіо, їхній мозок все одно розрізняв звуки мандаринської мови.

Це перша робота, яка показує, що мозок дорослої людини також здатен до пасивного засвоєння мови.

Не концентруйтесь занадто на граматиці

Дітям також легше засвоювати граматику.

Вважалось, що ця здатність минає приблизно у віці 7 років, але й тут є більш оптимістичні дані.

У 2018 році команда дослідників Гарвардського університету разом з відомим експертом з когнітивних наук Стівеном Пінкером дійшли висновку, що цей період щонайменше на декаду довше.

З віком нам стає важче засвоювати граматику, тому що наші більш розвинуті когнітивні здібності можуть працювати й проти нас.

Роботи лінгвістки Еліси Ньюпорт ще у 1990 році припустили, що дорослим так важко опанувати граматику, тому що вони аналізують забагато інформації за один раз.

Що ж робити? Коли ви слухаєте нову мову, не аналізуйте її аж занадто старанно.

А дослідження Емі Фінн 2014 року показало, що чим важче люди намагались зрозуміти структуру, корені, префікси та суфікси штучної мови – тим гірше їм це вдавалось.

Виберіть правильний час дня або вечора для навчання

Більшість мовних курсів проходять зранку або ввечері, але якщо врахувати дані досліджень – то це не найкращий варіант для підлітків або літніх людей.

Наприклад, дослідження 2014 року виявило, що літні люди (60-82 роки) краще концентруються зранку – у проміжку між 8-30 та 10-30. Також вечірнє навчання – не найкращий варіант для підлітків.

Дослідження 2012 року показало, що дівчата 16-17 років краще виконували тести на фактологічну пам'ять о третій дня, ніж о дев'ятій вечора. А от дослідження 2016 року показало, що для деяких вечірнє навчання може бути корисним, особливо якщо після цього людина добре поспить.

Робіть довгі перерви

Згідно з дослідженням 2007 року, для навчання важливо те, що називають "правило 10 відсотків". Наприклад, якщо у вас тест через місяць, а ви вивчили матеріал сьогодні, то повторити його варто через 2-3 дні.

Якщо ж ви плануєте запам'ятати щось на довший період, то є сенс повторювати інформацію раз на місяць.

Як працює цей підхід точно не відомо.

Можливо, повторення з інтервалами підказує мозку, що ця інформація, до якої ви повертаєтесь, важлива і варта того, щоб її утримувати.

Випийте... алкоголю

У досліджені 2017 року учасники (німці) вивчали голландську мову.

Ті волонтери, які випили горілки, й чия концентрація алкоголю в крові досягла 0,04% (це як пів літра пива для чоловіка вагою 70 кілограмів), за думкою носіїв голландської мови розмовляли нею професійніше за тих, хто пив лише воду.

Чому?

Напевно тому, що деякі люди нервуються, коли розмовляють іноземною мовою, а алкоголь може розслабити студента.

Але тут варто зауважити, що учасники дослідження вживали низькі дози алкоголю, великі порції спиртного можуть лише погіршити ваші мовні навички.

Вас також може зацікавити:

Реклама:

Головне сьогодні