Перевірка надання соціальної допомоги малозабезпеченим виявила порушення ®

— 17 грудня 2019, 15:14

Понад 32 млн грн державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям неправомірно отримано громадянами, які надали недостовірні дані при зверненні за соціальною підтримкою.

Такі підсумки масштабної перевірки отримувачів цього виду соціальних виплат у січні 2019 року, результати якої оприлюднило Мінсоцполітики.

Виявлена сума склала 3,5% від виплат допомоги у даному місяці.

Найпоширеніші види порушень: приховування отримувачами допомоги малозабезпеченим відомостей про доходи членів сім’ї, недекларування транспортних засобів, а також об’єктів нерухомості – квартир, земельних ділянок (у тому числі паїв) – та коштів, отриманих від здачі їх в оренду.

У низці випадків йдеться про суми не в одну тисячу гривень, які були неправомірно отримані за декілька років надання соціальної допомоги.

Наразі вирішуються питання про повернення коштів до бюджету, що дасть змогу спрямувати їх на підтримку тих, хто цього справді потребує.

Перевірка тривала з квітня 2019 року. У її ході звірялися дані отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з реєстрами державних органів, передусім Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Державного центру зайнятості.

Також опрацьовувалися рекомендації, сформовані Мінфіном за результатами верифікації, а саме: інформація щодо достовірності наданих документів, одночасного отримання одного виду соціальної допомоги в різних місцях, наявності квартир, будинків, транспортних засобів, земельних ділянок, вартісних покупок тощо.

У низці місцевих управлінь соціального захисту подібну всеохоплюючу звірку даних було здійснено вперше.

Таку повномасштабну перевірку було проведено за підтримки Світового банку у рамках проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", що має на меті покращення якості життя найбільш уразливих верств населення.

Одним з важливих напрямків цієї роботи є удосконалення механізмів контролю при наданні соціальної підтримки, що дасть змогу більш адресно допомагати тим, хто цього передусім потребує.

Підсумовуючи результати перевірки у Мінсоцполітики ще раз закликають одержувачів усіх видів соціальної допомоги відповідально декларувати відомості про себе.

Адже саме на підставі цих даних держава виділяє кошти платників податків.

Особливо це на часі для отримувачів іншого, найпоширенішого виду соціальної допомоги - житлових субсидій - у зв’язку з початком опалювального сезону.

Як уникнути порушень, які можуть спричинити припинення надання житлової субсидії і застосування санкцій та інші корисні поради отримувачам читайте тут: https://www.msp.gov.ua/news/17652.html

Реклама:

Головне сьогодні