Алгоритми Facebook сприяють поширенню фейків щодо COVID-19. Звіт

Наталiя Бушковська — 26 серпня 2020, 16:06

Алгоритми фейсбуку ще більше сприяють поширенню дезінформації щодо COVID-19.

Про такі невтішні висновки йдеться у звіті правозахисної організації Avaas.

Топ -10 сайтів, які розповсюджували фейкову інформацію щодо здоров'я, переглядали в чотири рази частіше, ніж топ -10 сайтів, які поширювали науково підтверджений медичний контент.

Серед останніх – сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та сайт американського Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC).

Лише 16% всієї дезінформації щодо здоров'я було проаналізовано соціальною мережею та отримало позначку, яка попереджає читача про фейк.

Загалом дослідники проаналізували, що 42 сторінки Facebook є головними розповсюджувачами медичної дезінформації.

Алгоритми фейсбуку ще більше сприяють поширенню дезінформації щодо COVID-19.
Фото: Mactrunk/Depositphotos

За цими сторінками стежить 28 мільйонів людей.

Вони отримують до 800 мільйонів переглядів.

Для того, щоб змінити цю ситуацію, дослідники радять Facebook дозволити усім користувачам, які бачать фейки, повідомляти про них. Це може знизити поширення неправдивої інформації на 50%.

Інший варіант: соціальна мережа має переглянути власні алгоритми, а саме знижувати рейтинги фейків, щоб вони все менше з'являлись в стрічці користувача.

Це могло б зменшити поширення фейків на 80%.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні