Як виховати доброго і лагідного сина –  поради психологів

Софія Кочмар-Тимошенко  — 15 листопада 2020, 10:30

"Не плач ти ж хлопчик", "Ти ж хлопчик, мусиш бути сильним" прості фрази, які впливають на життя дорослих чоловіків надовго.

The Huffington Post зібрали прості кроки, які батьки можуть зробити для виховання добрих хлопчиків прямо зараз.

"Суспільство соціалізує хлопчиків та чоловіків, щоб відповідати визначенню мужності, яке підкреслює жорсткість, стоїцизм, здобуття навичок та впевненість у собі", заявили експерти з American Psychological.

Безумовно, в нашій культурі є безліч прикладів шкідливої ​​маскулінності.

Звичайно, батьки не завжди можуть контролювати ці ширші сили, але експерти кажуть, що ми можемо зробити прості кроки, щоб виховати хлопців, які люблять, турботливі та емоційно розумні.

ВІДЕО ДНЯ

Ось декілька з них

Найголовніше -це перестати думати, що з хлопцями завжди проблеми. Фото:alenkasm Depositphotos_

Відмовтеся від думки, що хлопчики це проблеми.

Майкл Томпсон, психолог та автор книги "Підняття Каїна: захист емоційного життя хлопчиків", сказав, що одна проста, потужна річ, яку можуть зробити батьки, це відступити від негативних очікувань і припущень.

Він сказав, що існує "покоління батьків", які в основному вважають, що "хлопчики це біда. Вони збираються створювати неприємності, потрапляти в біду і з ними буде важче боротися"

"Наприклад, вони помічають, що хлопці десятиліттями відставали від дівчат у школі і вважають це неминучим", сказав він.

"Вони вірять, що сини не захочуть робити домашнє завдання. Вони будуть дружити з іншими хлопцями і, можливо, робити дурниці, і вони не будуть, за уявою багатьох людей, такими близькими до своїх батьків", пояснив Томпсон.

Просто розуміння того, що є вашими власними упередженнями, є великим першим кроком у їх розбитті.

Повісьте зображення чоловіка, яким ви захоплюєтесь у його кімнаті.

Одна проста, діяльна річ повісити фотографію чоловіка, яким ви захоплюєтеся, у кімнаті сина.

Це може бути батько, дядько, вчитель або, можливо, навіть громадський діяч чоловічої статі, яким ви справді захоплюєтесь.

Це значною мірою символічно, але символ може мати значення особливо в ті важкі моменти для батьків, коли, можливо, ви стурбовані тим, що ваш син покладається на шкідливі гендерні норми.

"Тому, якщо він грає лише у відеоігри" стріляй у них "або коли в його кімнаті безлад ... ви дивитесь на картину цієї людини, яку любите і захоплюєтесь, і думаєте:" О! Мій син може вирости таким!'', сказав Томпсон.

"Очікування дорослих мають такий потужний вплив на те, якими діти думають, що вони можуть бути", додав Томпсон.

Навчіть їх, що почуття це їх право.

Хоча обмеження гендерних норм може змінюватися, все ще існує безліч доказів того, що суспільство і батьки очікують, що дівчата будуть більш емоційно виразними та емоційно грамотними, ніж хлопці.

Наприклад, одне недавнє дослідження показало, що особливо у мам все ще існує стереотип, що хлопчики не плачуть.

"Культура маскулінності, коли вона пронизує хлопчатство, все ще є чимось невидимим, прийнятим як належне, нормалізованим", Майкл Рейхерт, психолог та виконавчий директор Центру вивчення життя хлопчиків та дівчаток Пенсильванського Університету

"І все ж це надзвичайно шкодить фізичному, емоційному та психологічному розвитку хлопчика", сказав він.

Батьки дійсно можуть протистояти цій культурі маскулінності, створюючи безпечний простір для своїх синів, а) справді слідкувати за своїми емоціями та б) висловлювати їх.

Навчіть їх приймати свої почуття повністю. Фото: TarasMalyarevich Depositphotos

"Тримай свого сина. Слухай його, коли він плаче. Запропонуйте йому заспокоєння", каже Райхерт.

Подібним чином, з самого раннього віку працюйте зі своєю дитиною над розвитком емоційного інтелекту велика частина якого це просто можливість назвати те, що ви відчуваєте.

Прості інструменти, такі як "термометр настрою", можуть допомогти хлопчикам навчитися з самого раннього віку ідентифікувати спостереження за тим, що відбувається внутрішньо, і знаходити для цього слова.

Нехай вони вправляються у піклуванні про інших.

Незалежно від того, навмисне це чи ні, дослідження показують, що багато батьків все ще мають більші сподівання на дівчат, які допомагають по дому, ніж на хлопців.

Хлопчики витрачають приблизно на 15 хвилин менше на день, допомагаючи в домашніх справах, ніж дівчата.

Хлопчики, які мають сестер, рідше допомагають у домашніх справах, коли стають дорослими частково тому, що вони виросли звикли до того, що хтось інший (тобто сестра) піклується про них.

Дослідження також показують, що американці вважають, що суспільство цінує жінок за турботу, але не обов'язково чоловіків.

"Ви тренуєте свого сина визнавати, що хтось інший потребує догляду", сказав Томпсон.

Прогулянки та годування домашніх тварин це хороша практика, як і догляд за рослиною.

Головне бути обдуманим і послідовним у цьому, сказав Томпсон, і переконатись, що ваш син знає, що ви очікуєте, що він піклуватиметься про інших, а не лише про себе.

Вас також може зацікавити:

Декрет – це відпустка? Ха! Це 98-годинний робочий тиждень, каже дослідження

"Залишайся цікавим для дружини у декреті".

17 найважливіших порад молодому батьку10 світлин, які зрозуміють лише батьки

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні