Отруєння школярок таблетками на Київщині: це не була участь у челенджі – розслідування
Розслідування отруєння двох семикласниць з Боярки на Київщині, які наковталися таблеток, показало, що дівчата не брали участі в суїцидальному інтернет-челенджі.
Версію про челендж вигадала одна зі школярок, яку вдалося врятувати, розповів голова Боярської міської громади Олександр Зарубін.
"З’ясувалося, що не існує ніякого "міфічного челенджу з груп смерті в соціальних мережах", який нібито спричинив трагедію. Цю версію вигадала одна з жертв отруєння, яку вдалося врятувати.
Поширення такої версії подій було зручним для директора ліцею, аби відвести увагу від власної професійної відповідальності за життя дітей під час навчального процесу", – розповів Зарубін.
Фото: titov/Depositphotos |
За словами голови, в обидвох школярок раніше були прояви суїцидальної поведінки. Також вони неодноразово перебували у нестабільному емоційному стані через складні стосунки та непорозуміння з батьками.
"Зокрема, у померлої учениці були шрами від порізів на руках, а врятована дівчинка намагалася знову вчинити собі шкоду вже у медичному закладі відразу після трагедії", – додав Зарубін.
Розслідування також підтвердило, що загибла дівчинка раніше зверталася за допомогою до шкільного психолога через серйозні проблеми з комунікацією у родині, а врятована дитина мала напередодні серйозний нервовий зрив під час навчання.
"Зі слів учнів, дівчата неодноразово шукали в інтернеті інформацію про те, як заподіяти собі шкоду, аби привернути до себе увагу. Про все це було відомо керівнику школи , проте ці особливості підлітків не враховувалися у навчально-виховному процесі", – розповів голова.
Нагадаємо, 16 лютого на Київщині дві семикласниці отруїлися препаратом "Дротаверин". Одна дівчина померла.
Школярки наковталися таблеток – по 40 штук кожна. Спершу вважали, що трагедія трапилася через інтернет-челендж у соціальній мережі TikTok.
Вас також може зацікавити:
Криза мотивації: чому вона виникає у дітей, і до чого тут суїциди школярів у Японії
Без паніки: як говорити з дітьми про депресію та суїцид
Що ми забули в TikTok? 30 українськомовних каналів соцмережі
Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.
А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.
Також ми ведемо корисний Telegram-канал "Мамо, я у шапці!".