Українські діти споживають цукру втричі більше норми – Ляшко

3632
13 серпня 2021

Українські школярі споживають втричі більше цукру від рекомендованої медиками норми,  що призводить до розвитку ожиріння у дітей 11-17 років.

В середньому діти до 3-х років вже споживають близько 50 грамів цукру за добу при нормі 25 грамів, а школярі – 67 грамів. 

Такі данні навів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час першого Регіонального форуму "Реформа шкільного харчування", повідомляє Укрінформ.

Реклама:

За словами міністра, діти споживають солодкі газовані напої та мало рухаються.

"Це призводить до того, що у нас ожиріння у дітей. Наприклад, 12% хлопців і 8% дівчат мають ожиріння у віці 11-17 років. Саме в шкільний період", – сказав Ляшко.

  Фото: bit245/Depositphotos

Міністр закликав прикласти зусиль для організації правильного харчування дітей, щоб попередити в майбутньому появу різних захворювань.

Він підкреслив, що меню, яке наразі запроваджується в школах, показує, що здорове харчування – це не тільки корисно, а ще й смачно і різноманітно.

Нагадаємо, усі українські школи повинні запровадити нове шкільне меню з 1 січня 2022 року. 

Раніше планувалося, що перехід на нове меню розпочнеться у всіх школах з 1 вересня 2021 року. Проте частина закладів уже уклали договори з постачальниками без урахування нових норм.

Реклама:

Вас також може зацікавити:

З 2021 року деякі діти зможуть отримувати особливе харчування в школі. Розповідаємо умови

МОН уточнило, хто має розібратись з якістю шкільного харчування

5 причин обмежити цукор в раціоні. Пояснює МОЗ 

Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.Реклама: