Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка та Київський політехнічний інститут потрапили до рейтингу найкращих навчальних закладів за ознакою працевлаштування випускників 2022 року.
КНУ ім. Т. Г. Шевченка посів позицію в діапазоні 301-500, а КПІ зумів уперше з’явитись у цьому рейтингу в позиціях 501+, повідомили у Міністерстві освіти й науки України.
Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS (Quacquarelli Symonds) складає щорічні рейтинги світових університетів за різними ознаками.
До рейтингу QS Graduate Employability Rankings виші входять за ознакою можливості працевлаштування випускників після завершення навчання.
![]() |
Фото: monkeybusiness/Depositphotos |
Зокрема, при складанні цього рейтингу в методології охоплюють такі показники:
- оцінки та думки працедавців, з яких вишів вони готові взяти на роботу фахівців (30% оцінки);
- досягнення випускників у кар’єрі, науці, благодійності та фінансовій спроможності після завершення університету (25% оцінки);
- співпраця між університетом та бізнесом, зокрема, оцінюють публічно доступні дані про спільні наукові проекти (25% оцінки);
- частота візитів та появи працедавців на території університету (10% оцінки);
- рівень працевлаштування випускників, за яким підраховують кількість випускників, що отримали успішну пропозицію роботи впродовж 12 місяців після завершення навчання (10% оцінки).
Зауважимо, що КНУ ім. Тараса Шевченка вже включали до цього рейтингу в 2019 та 2020 роках.
Вас також може зацікавити:
10 українських вишів увійшли до світового рейтингу найкращих університетів світу
Чому українські виші так низько у рейтингу World University Ranking
Реклама:В університеті культури Поплавського будуть готувати дипломованих тіктокерів
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.