ОНОВЛЕНО 19.12.2022
19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Традиційно вранці цього дня діти знаходять під подушками подарунки.
Але чи знаєте ви, ким був Святий Миколай, якими дивами він прославився та які традиції пов'язані з його вшануванням?
Напередодні свята ми приготували для вас тест про Миколу Чудотворця. За допомогу з питаннями дякуємо етнологині Наталії Громовій та священнику ПЦУ з Луганщини Володимиру Маглені.
Хто є автором української пісні «Ой, хто, хто Миколая любить…»?
Згідно з українськими традиціями, на свято Миколая (так само, як на Введення, Різдво і Новий рік) важливо, хто першим зайде до хати. Ця людина називається «полазником» і віщуватиме добру чи злу долю для господарів хати на цілий рік. Кого вважали хорошим
Що за традицією приносить в подарунок Миколай неслухняним діткам?
Окрім свята Миколи зимового, наші предки відзначали також і день Миколи весняного. На яку дату (за новим стилем) припадає весняне свято Миколи?
Якщо ви раптом зустрінете святого Миколая, то одразу його впізнаєте, тому що він одягнутий як:
Батьки Миколая після смерті залишили йому у спадок багато грошей. Як він розпорядився коштами?
Бідна родина, у якої не було коштів на придане трьом дочкам, навіть вирішила пожертвувати честю дівчат та заробити на їхній красі, віддавши їх в будинок розпусти. Але Миколай допоміг цим людям. Як саме:
Святого Миколая також називають Мірлікійським, тому що він був єпископом в давньому місті Міра, розташованому в країні Лікія. На території якої сучасної країни знаходилось це місто?
Що робить Святий Миколай на картині Іллі Рєпіна?