Як насправді має відбуватися евакуація населення? Пам'ятка від ОП
За 15 днів війни в Україні частина людей опинились заручниками у містах, де здійснюються регулярні бойові дії.
За цей час окупанти намагались організувати фейкові спроби "евакуації", щоб здійснювати бойові дії, прикрившись автобусами з мирними жителями.
Для того, щоб не стати живим щитом для російських загарбників в Офісі Президента пояснили, як насправді має відбуватися евакуація мирного населення.
Хто організовує евакуацію?
Евакуацію організовують обласні військово-цивільні адміністрації. Її проводять спільно з фахівцями Товариства Червоного Хреста України, поліцією, ДСНС та місцевою владою.
ЗСУ повідомляють про безпечний маршрут евакуації та забезпечують режим припинення вогню, якщо це можливо.
Фото: palinchak/Depositphotos |
Як відбувається евакуація?
На період евакуації оголошується режим припинення вогню по всій ліній руху транспорту.
У локації, про яку повідомляється заздалегідь, формується евакуаційна колона з автобусів, у яких розміщуються жителі міста. До евакуаційної колони можуть приєднуватися і приватні транспортні засоби, які повинні рухатися чітко за маршрутом колони. У пункті призначення евакуйовані люди отримають допомогу, житло та харчування.
Як дізнатись про початок евакуації?
Інформація про початок евакуації доводиться через усі наявні засоби оповіщення: радіо, телебачення, мобільний зв'язок, соціальні мережі, месенджери, а також рухомі групи з гучномовцями.
У цій інформації обов'язково зазначається план евакуації, пункти збору, маршрути руху, а також контакти штабів евакуації.
Як дізнатися про початок евакуації у районах, де відсутній зв’язок?
У разі відсутності мобільного зв'язку людям у зонах евакуації потрібно стежити за офіційною інформацією по радіо, в ЗМІ або слухати оголошення пересувних гучномовців. Якщо ж ви знаходитесь в укритті, слухайте сигнал "Увага всім" (сирена). Після неї отримуйте інформацію з усіх наявних джерел.
У разі якщо ви не маєте доступу до будь-яких джерел інформації передзвоніть на гарячу лінію Тероборони ЗСУ 0 800 507 028 або на номери 101, 102 і повідомте про своє місцеперебування.
Місцева влада додасть вашу адресу до переліку тих, за якими потрібна допомога з евакуацією.
Вас також може зацікавити:
Як і куди евакуюватися людям зі складними хворобами. Контакти
Як евакуюватися з домашніми тваринами: тривожна валізка, документи, перебування в бомбосховищі
Хочете знайти прихисток в іншій країні? Інформація, яку варто знати перед виїздом за кордон
Хочете дізнатися більше здоров'я та здоровий спосіб життя? Долучайтеся до групи Мамо, я у шапці! у Telegram та Facebook.