Тим, хто повертається додому: митники нагадали правила ввезення особистих речей в Україну

Діана Кречетова — 2 вересня 2022, 18:25

Українцям, які збирають повертатися з-за кордону додому, нагадали правила переміщення особистих речей і товарів під час в'їзду в країну.

Особисті речі, які громадянами переміщують у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, не оподатковуються митними платежами і звільняються від проведення заходів офіційного контролю, підкреслюють у Державній митній службі.

Реклама:

Крім того, за загальним правилом, особисті речі не декларуються письмово. Однак це можна зробити за бажанням. Водночас, якщо письмову декларацію вимагає посадова особа митниці, то її необхідно обов’язково подати.

У Держмитслужбі оприлюднили перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян (відповідно до статті 370 Митного кодексу України):

  • товари особистої гігієни,
  • індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки: 0,5 л туалетної води та 100 г парфумів;
  • одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування;
  • особисті прикраси, зокрема з дорогоцінних металів та каміння, які мають ознаки того, що були у користуванні;
  • індивідуальне письмове та канцелярське приладдя;
  • не більше двох музичних інструментів;
  • не більше двох мобільних телефонів;
  • не більше двох ноутбуків і периферійне обладнання до них.
Фото: KinoMasterDnepr/Depositphotos

Також можна перевозити індивідуальні вироби медичного призначення. При цьому мають бути ознаки того, що вони були у користуванні.

Реклама

Якщо у вас є діти, можна перевозити звичайні та прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон. У разі відсутності дітей – не більше однієї коляски.

Читайте також: Перша-ліпша робота. Чи можуть українки реалізуватися за кордоном

За такою ж схемою дозволено перевозити:

  • крісла для осіб з інвалідністю;
  • спортивне спорядження, зокрема велосипед.

"Якщо крім особистих речей ви переміщуєте якісь придбані за кордоном подарунки, сувеніри й інші товари, то необхідно пам’ятати, що без оподаткування одна особа може ввезти в Україну товари, загальна вага яких не перевищує 50 кг, або загальна фактурна вартість не перевищує 500 євро", – наголошують у Держмитслужбі.

Читайте також: Чи можна виїхати з України із закордонними документами про інвалідність? Відповідь ДПСУ

Реклама:

Головне сьогодні